And Death Said Live

MORS PRINCIUPIUM EST
And Death Said Live

Melodic death metal

  • Wykonanie
  • Nagranie

Mors Principium Est to jedyny zespół z Finlandii, który nie odniósł światego sukcesu, a powinien. Natychmiast, bo już po pierwszym albumie było wiadomo, że to grupa wyjątkowa i śmiało mogąca konkurować nie tylko ze Szwedami, lecz także z metalowcami na całym globie. A jeśli nie konkurować, to w świecie melodyjnego death metalu - im przewodzić.

Jedynym mankamentem albumu "And Death Said Live" może być pewna jednostajność utworów, aczkolwiek - jeśli komuś brakuje tradycyjnego umpa-umpa w zawrotnych tempach i fantastycznych melodii - zakocha się w każdym z kawałków z osobna. Co nie oznacza jednak, że panowie w zupełnie nowym składzie grają wyłącznie taki prosty beat.

Techniczny aspekt w twórczości Mors Principium Est jest równie istotny co przebojowe fragmenty, harmonie czy odpowiedni pierwiastek brutalności. Trochę mi głupio, że nie znam się na technikach gry, i mam tylko nieco ponad podstawową wiedzę w materii tego, co robią gitarzyści, ale chylę czoła przed umiejętnościami Finów. Poza tym - cieszę się tym albumem jak dziecko.

Grzegorz "Chain" Pindor

Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj