PHINEHAS thegodmachine

thegodmachine
Wykonanie
Nagranie

Stricte melodyjny metalcore przestał mnie interesować już jakiś czas temu, ale dzięki debiutom jak Phinehas "zajawa" na tego typu dźwięki wraca ze zdwojoną siłą.
 
"thegodmachine" to niezwykle energetyczna dawka bardzo przebojowego metalcore`a po linii zarówno Killswitch Engage, niemieckiego Fear My Thoughs (brutalność!), jak i As I Lay Dying. Do tego domieszka "risecore`a" no i oczywiście, wszystkie modły (screamowane jak i śpiewane) wznoszone są dla Pana Boga. Jest wesoło, ciężko, no i momentami bardzo technicznie, a to w sumie jak na tego typu muzykę coś rzadko spotykanego.

A dlaczego? Ano choćby dlatego, że łatwiej pisać stosunkowo proste rzeczy czy posiłkować się samymi breakdownami, niż rzeczywiście przypierdzielić zajebistym riffem z feelingiem w oparciu o thrashową motorykę, a w dodatku, wpisać się w aktualne trendy i zagrać to po prostu "świeżo".

Phinehas ma wszystkie potrzebne umiejętności, pomysły, atut w postaci naprawdę dobrych śpiewaków oraz gęsto grającego perkusistę, by swoim debiutem wkraść się do serc fanów metalcore`a, melodyjnego death metalu czy - o dziwo - alternatywy. Przekrój dźwięków na "thegodmachine" (zwłaszcza w partiach solowych) jest ogromny i bez ściemy, literalnie każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Grzegorz "Chain" Pindor

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu