Into The Labyrinth

SAXON
Into The Labyrinth

Heavy metal

  • Wykonanie
  • Nagranie

Chyba wszyscy się tego spodziewaliśmy. "Into The Labyrinth" to - ni mniej ni więcej - kawałek solidnego metalu. Nie to, żebym nie doceniał grupy Saxon, ale po kilku dekadach wspólnego grania trudno wierzyć w znaczący rozwój w jej stylu.

Dobrze słucha się singlowego "Live To Rock" przypominającego szczytowe osiągnięcia Def Leppard. "Demon Sweeney Todd" zaskakuje fajnym rytmem i ciekawą solówką. Klasycznie, ale jednocześnie bardzo świeżo brzmi "Slow Lane Blues", porywa perkusja w "Come Rock Of Ages". Wiele utworów słucha się po prostu z czystą frajdą; są zabawą dla fanów heavy metalu, prędzej czy później się o nich zapomni, ale w danej chwili cieszą swoim luzem.

Niestety są też kompozycje ocierające się o parodię, jak dziwny "Battalions Of Steel", niepotrzebny "The Letter" czy w końcu brzmiący jak odrzut z sesji sprzed trzech dekad "Valley Of The Kings". Momentami Saxon popada też w drugą skrajność, siląc się na dodanie czegoś nowego do swojej twórczości - całkiem niepotrzebnie.

"Into The Labyrinth" raz powoduje przyjemne kołysanie głową, innym razem - grymas niesmaku. Nierówna płyta, choć posiada niewątpliwie więcej dobrych momentów.

M. Kubicki
MYSTIC

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj