Pestilence, War, Famine and Death

SCYLLA
Pestilence, War, Famine and Death

Melodic death metal / metalcore

Szczecińska horda Scylla wreszcie atakuje pełnowymiarowym wydawnictwem. Albumem, który śmiało można uznać za bardzo dobrze rokujący na przyszłość debiut i niemały powiew profesjonalizmu na naszej, smutnej, polcore`owej scenie.

W zasadzie w tym co Scylla robi mie ma za bardzo konkurencji, bo nikt w naszym chorym kraju nie gra (a z całą pewnością nie na takim poziomie) groove/death metalu na metalcore`owych fundamentach, nie rzadko kojarzących się z Emmure, ale również z takim The Contortionis.

Niezależnie od tego, czy panowie grają bardziej metalowo i zarazem technicznie, bo umiejętności nie można im odmówić (zwłaszcza sekcji rytmicznej), czy prościej, robią to ze smakiem i wyczuciem (moje ulubione "Meet My Dark Się"), by nie przeginać z niepotrzebnym ciężarem (dobrze, że breakdowny nie są tutaj kluczowym elementem). Wszystko hula aż miło.

A co jest największą zaletą Scylla? To, że to polski band, który naprawdę BRZMI, i o dziwo całkiem przyzwoicie korzysta z elektroniki (nawet pseudodubstepowej), a przede wszystkim ma przepotężne gardło na froncie, które dowodzi całym tym majdanem.

Jedenaście utworów zawartych na tym albumie to jednak trochę za dużo, i osobiście, mimo że na pozór wszystko tu do siebie pasuje, wykroiłbym z tego pięciootworową EP, którą bez wstydu można by męczyć może nie całymi dniami, ale z pewnością niejednego zimowego wieczoru. Jest to jednak pierwszy longplay grupy, więc wybaczam chęć pokazania więcej, kosztem ogólnej jakości. Zobaczymy co Scylla zaprezentuje w przyszłości.

Grzegorz "Chain" Pindor

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie

Zobacz też:

Inne recenzje
<span>ZŁE PSY</span> Duma

ZŁE PSY Duma

<span>QUEENS OF THE STONE AGE</span> Villains

QUEENS OF THE STONE AGE Villains

<span>RAMMSTEIN</span> Rammstein: Paris

RAMMSTEIN Rammstein: Paris

<span>SOEN</span> Lykaia

SOEN Lykaia

<span>DEEP PURPLE</span> InFinite

DEEP PURPLE InFinite

<span>PERCIVAL SCHUTTENBACH</span> Strzyga

PERCIVAL SCHUTTENBACH Strzyga

<span>VADER</span> The Empire

VADER The Empire

<span>METALLICA</span> Hardwired… To Self-Destruct

METALLICA Hardwired… To Self-Destruct

 

 

 
Audio - listopad 2017

Strefa Magazynu

Audio 11/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio