Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Halfway

SIREN`S DAWN
Halfway

Death metal / metalcore

Dobrze, że są jeszcze młodzi muzycy, którzy nie zapominają o sile i geniuszu melodyjnego death metalu. Na "Halfway", jak dla mnie, stary metalcore (a`la Uneart, As I Lay Dying) miesza się właśnie z tym nurtem, przez to twórczość Siren`s Dawn, mimo że nie jest niczym nowym, wypada (o dziwo) całkiem świeżo. No i co ważne - wyróżnia się na tle innych tego typu grup w Polsce.

Spośród sześciu kompozycji (w tym jednego intro "A.L") przed szereg znacząco wybija się chyba najbardziej (bo bardziej się już nie da) koncertowy "Dotted Line" z po prostu zajebiście zaaranżowanymi bębnami. Na ile to gary z Superiora, a na ile skillsy fizycznego perkusisty ciężko jest ocenić, ale skoro grupa od pewnego czasu gra koncerty, to zdaje mi się, że prędzej czy później się przekonam.

Na szczególną uwagę zasługuje frontman Siren`s Dawn, który na chwilę obecną obok gardłowego wciąż borykającego się ze składem Bury Her Memories to ewidentnie najlepsze gardło do tego typu muzy (z nowych kapel, bo w stricte melodeathowej stylistyce Janek Pawłowski z nieistniejącego już Unquadium był nie do pobicia).

Na całe szczęście Tomasz Zań (wokalista Siren`s Dawn - przyp.red) to postać wyłącznie posługująca się growlem czy screamem bez eksperymentów z autotune czy wszelakiej maści efektami. Chwała mu za to, bo linie wokali kompletnie nie nużą i płyną razem z utworami. Wielu może mieć obiekcje co do plastikowego brzmienia czy zbytniego wyeksponowania wokalu, ale ręczę, że jak na debiut jest to materiał bardzo przemyślany, a (piekielnie melodyjny) rezultat, jakim jest sound na "Halfway", po prostu pasuje.

Więcej takich debiutów. Czekamy na odpowiedzi zespołów ze stolicy. Ponoć szykuje się coś dużego!

Grzegorz "Chain" Pindor

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie

Zobacz też:

Inne recenzje
<span>PROPHETS OF RAGE</span> Prophets Of Rage

PROPHETS OF RAGE Prophets Of Rage

<span>ZŁE PSY</span> Duma

ZŁE PSY Duma

<span>QUEENS OF THE STONE AGE</span> Villains

QUEENS OF THE STONE AGE Villains

<span>RAMMSTEIN</span> Rammstein: Paris

RAMMSTEIN Rammstein: Paris

<span>SOEN</span> Lykaia

SOEN Lykaia

<span>DEEP PURPLE</span> InFinite

DEEP PURPLE InFinite

<span>PERCIVAL SCHUTTENBACH</span> Strzyga

PERCIVAL SCHUTTENBACH Strzyga

<span>VADER</span> The Empire

VADER The Empire

 

 

Audio - styczeń 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Po Świętach i Nowym Roku możemy być trochę ociężali, więc na początek proponuję lekki rozruch, bez napinania się na trudne wykłady teoretyczne i sążniste artykuły. Test dziesięciu modeli słuchawek w cenie 1000-2000 zł, a więc już dobrej klasy, które ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio