World Painted Blood

SLAYER
World Painted Blood

Metal

  • Wykonanie
  • Nagranie

Slayer to najgłośniej, najbardziej brutalnie i najszybciej grający reprezentant tzw. wielkiej czwórki (obok Metalliki, Antraksu i Megadeth), która tworzyła podwaliny thrash metalu. Jednocześnie najbardziej bezkompromisowy, bo grupa nigdy nie poszła na ustępstwa, by zyskać popularność u masowego odbiorcy.

Amerykanie od lat robią swoje, pozostając niedoścignionym wzorem w swojej kategorii. Na ich nowej płycie, jak zawsze, jest głośno, piekielnie szybko i wulgarnie. Brzmienie gitar jest surowe, niemal garażowe, Dave Lombardo wali w bębny z wielką siłą, a chrapliwy głos Toma Arai wywołuje ciarki na plecach. Chwil wytchnienia jest naprawdę niewiele, choć pozornie wolniejsze i bardziej złożone "Playing With Dolls" i "Beauty Through Order" przytłaczają swoim masywnym brzmieniem równie mocno jak ultraszybkie kawałki.

Grzegorz Dusza
AMERICAN/WARNER MUSIC

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj