Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Pinnacle Of Bedlam

SUFFOCATION
Pinnacle Of Bedlam

Death metal

Nowy album Suffocation przynosi wiele kontrowersji. Bo fani jak i krytycy mają bardzo podzielone opinie odnośnie tego krążka. Dla jednych to bardzo mocne, żeby nie powiedzieć, bezlitosne wydawnictwo, z którym warto wkroczyć w nowy rok, dla drugich płyta świadcząca o spadku formy i wielki znak zapytania co dalej z zespołem, gdyż w niedalekiej przyszłości szeregi grupy ma opuścić wokalista.

Ja staję po stronie tych pierwszych i mimo faktu, że na stołku perkusisty nie ma już jednego z twórców blastów - Mike`a Smitha, Suffocation dokłada do pieca równie mocno jak niegdyś. Ba! Wydaje mi się, że aktualny lineup zespołu (sami instrumentaliści) jest piekielnie solidny i szkoda byłoby go zmieniać.

Dodatkowo, biorąc pod uwagę samo brzmienie i produkcję tego wydawnictwa, śmiało mogę stwierdzic, że Suffocation jeszcze nie miało się tak dobrze. Czteroletnia przerwa wydawnicza pozwoliła panom na napisanie nie tylko morderczego i przeżartego techniką, porywającymi solówkami ("Purgatorial Punishment", "Eminent Wrath", "As Grace Descends") i napędzanego blastem albumu, ale przede wszystkim, dała komfort pracy nad własnym soundem.

Efekty są bardzo zadowalające. Choć, przyznam, że jedynie wokalnie Suffocation prezentuje się raczej biednie, ale taka już dola Franka Mullena. Kto wcześniej nie przekonał się do jego growli, pewnie już tego nie zrobi. Ja na jego wrzaski pozostaję bierny i w Suffocation cenię przede wszystkim warsztat. A tego powinni i zazdrościć wszyscy. I młodzi i starzy.

Grzegorz "Chain" Pindor
Nuclear Blast Records

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie

Zobacz też:

Inne recenzje
<span>ZŁE PSY</span> Duma

ZŁE PSY Duma

<span>QUEENS OF THE STONE AGE</span> Villains

QUEENS OF THE STONE AGE Villains

<span>RAMMSTEIN</span> Rammstein: Paris

RAMMSTEIN Rammstein: Paris

<span>SOEN</span> Lykaia

SOEN Lykaia

<span>DEEP PURPLE</span> InFinite

DEEP PURPLE InFinite

<span>PERCIVAL SCHUTTENBACH</span> Strzyga

PERCIVAL SCHUTTENBACH Strzyga

<span>VADER</span> The Empire

VADER The Empire

<span>METALLICA</span> Hardwired… To Self-Destruct

METALLICA Hardwired… To Self-Destruct

 

 

Audio - grudzień 2017

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Kolejna porcja pięciu kolumn głośnikowych w cenie ok. 7000 zł, razem z piątką z poprzedniego numeru, dają dobry przegląd nowości w tej ważnej kategorii, wzbogacony o prezentację ogólnych wątków techniki głośnikowej. Do tego pięć ultranowoczesnych DAC-ów, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio