Dead Throne

THE DEVIL WEARS PRADA
Dead Throne

Metal

Chwalą sobie dziennikarze ten album. Nie wiem czy to automatyczny odruch, ale w Stanach wszystko jest możliwe. "Dead Throne" rzekomo – jeśli by wierzyć opinii kolegów zza Oceanu, to najlepszy album The Devil Wears Prada, opus magnum i co nie tylko. I byłbym w stanie w to uwierzyć, gdyby nie to, że ja też mam swoją kopię.

Jestem w stanie zgodzić się, że The Devil Wears Prada na "Dead Throne" osiągnęli pewien, być może już nieosiągalny dla innych, poziom, ale co jak co, od zespołu tego pokroju wymagam więcej – i paradoksalnie kosztem ilości utworów. To właśnie czas trwania "Dead Throne" razi najbardziej, męczy i zniechęca do wciskania repeat.

Po genialnej "Zombie EP" panowie chyba ZA SZYBKO pokusili się o nagranie następnego długograja, który w dodatku znacząco odstaje od dokonań sprzed owej epki, przy okazji umownie wyznaczając kierunek rozwoju dla tego zespołu. Progres stoi jednak pod znakiem zapytania, ponieważ na trzynaście utworów (a w wersji deluxe na piętnaście) pomysłów na naprawdę dobre kompozycje, takie, które z miejsca wpadały by w ucho, i zaskakiwały to mnogością brzmień, to samą strukturą - a na pracy doskonałej sekcji rytmicznej kończą - brakuje.

Gwiazdą "Dead Throne" jest Mike Hranika, który plasuje się w ścisłej czołówce metalcore`owych krzykaczy, udowadniający, że zarówno gdy idzie o scream jak i śpiew - nie ma sobie równych. Sprawdźcie "Kansas", "Chicago", "Mammoth" i "R.I.T" – wychodzi z tego materiał na kolejną ep, ale warto się poświęcić by posłuchać tak dobrych nagrań. Przede wszystkim radzę zwrócić uwagę na klawiszach…

Grzegorz "Chain"Pindor
Nuclear Blast

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Zakupy

Zobacz też:

Inne recenzje
<span>ZŁE PSY</span> Duma

ZŁE PSY Duma

<span>QUEENS OF THE STONE AGE</span> Villains

QUEENS OF THE STONE AGE Villains

<span>RAMMSTEIN</span> Rammstein: Paris

RAMMSTEIN Rammstein: Paris

<span>SOEN</span> Lykaia

SOEN Lykaia

<span>DEEP PURPLE</span> InFinite

DEEP PURPLE InFinite

<span>PERCIVAL SCHUTTENBACH</span> Strzyga

PERCIVAL SCHUTTENBACH Strzyga

<span>VADER</span> The Empire

VADER The Empire

<span>METALLICA</span> Hardwired… To Self-Destruct

METALLICA Hardwired… To Self-Destruct

 

 

 
Audio - listopad 2017

Strefa Magazynu

Audio 11/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio