Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Home

VISIONS
Home

Metal

Visions to kolejna rewelacja z Wysp Brytyjskich mająca w zanadrzu panaceum na posuchę na tamtejszej scenie. Progresywny metal przeżywa swoisty renesans, a miejsce swych odrodzin kojarzy się w głównej mierze z deszczem, frytkami i... pięknymi kobietami.

Visions ma zadatki na to, by przejąć palmę pierwszeństwa i kontynuować dzieło Sikth. Chociaż, z tym mogą być problemy, gdyż Sikth powraca, co prawda w mocno okrojonym składzie i pod nową nazwą (Aliases - przyp.red), ale może to oznaczać powrót Bogów progresywnego/mathcore`a (wszystko to, dzięki Grahamowi Pinneyowi). Nim to nastąpi "Home" jawi się jako idealny pomost/kontynuacja brzmienia wypracowanego przez załogę z Watford, z dodatkiem ciepłych melodii, zgrabnie wplecionych czystych wokaliz oraz lekko djentowej przestrzeni.

W szczególności ten ostatni czynnik ma tutaj ogromne znaczenie. Charakterystyczny dźwięk, jak i ogólny sound gitar wpisuje Visions w nową konwencję prog metalowej muzyki, a liczne gitarowe pasaże oraz częste zmiany tematów cieszą ucho jak tylko mogą. Kwintesencją zarówno brutalnej odsłony Visions, jak i tej ugrzecznionej, mogącej rozpalić serca i (nie)metalową wyobraźnię jest bardzo wymowny "Into The Sun". Szczególnie upodobałem sobie monumentalną końcówkę z wgniatającym breakdownem, podobnież w doskonale wyważonym pod względem emocji "Oceans". Fani sweepowanych solówek mogą spać spokojnie, gdyż to właśnie ten techniczny aspekt gry na gitarze (oraz polirytmia dla obu członków sekcji) wiodą prym. Basick Records nie zawodzi.

Grzegorz "Chain" Pindor
Basick Records

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Zakupy

Zobacz też:

Inne recenzje
<span>ZŁE PSY</span> Duma

ZŁE PSY Duma

<span>QUEENS OF THE STONE AGE</span> Villains

QUEENS OF THE STONE AGE Villains

<span>RAMMSTEIN</span> Rammstein: Paris

RAMMSTEIN Rammstein: Paris

<span>SOEN</span> Lykaia

SOEN Lykaia

<span>DEEP PURPLE</span> InFinite

DEEP PURPLE InFinite

<span>PERCIVAL SCHUTTENBACH</span> Strzyga

PERCIVAL SCHUTTENBACH Strzyga

<span>VADER</span> The Empire

VADER The Empire

<span>METALLICA</span> Hardwired… To Self-Destruct

METALLICA Hardwired… To Self-Destruct

 

 

Audio - grudzień 2017

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Kolejna porcja pięciu kolumn głośnikowych w cenie ok. 7000 zł, razem z piątką z poprzedniego numeru, dają dobry przegląd nowości w tej ważnej kategorii, wzbogacony o prezentację ogólnych wątków techniki głośnikowej. Do tego pięć ultranowoczesnych DAC-ów, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio