SAINT ASONIA Saint Asonia

Saint Asonia
Wykonanie
Nagranie

Kiedy w studiu spotyka się kilku znanych muzyków, efekt ich współpracy może być fantastyczny albo przynieść totalną klapę. W przypadku Saint Asonia trudno mówić o ekscytacji, ale fani kapel, w których grają członkowie zespołu, powinni być usatysfakcjonowani.

Historia supergrupy zaczyna się w 2014 roku, kiedy to wokalista Adam Gontier (Three Days Grace) skontaktował się z gitarzystą Mike`em Mushokiem (Staind) w celu napisania kilku numerów. Wkrótce dołączyli do nich perkusista Rich Beddoe (Finger Eleven) oraz basista Corey Lowery (Dark New Day, Stereomud, Eye Empire) i w tym składzie zarejestrowali materiał na pełnowymiarowy album.

"Asonia" oznacza totalną głuchotę. Muzycy tytuł płyty "Saint Asonia" odczytują nie dosłownie, tylko jako przenośnię. Traktują go jako symbol odrzucenia wszelkich głosów z zewnątrz, skupieniu się wyłącznie na procesie tworzenia. Grając, robią jednak tyle hałasu, że słuchanie ich płyty bardzo głośno, może przynieść znaczny uszczerbek na słuchu.

W ich utworach sporo potężnie brzmiących gitarowych riffów, zwięzłych solówek i chwytliwej melodyki. Brak jednak piosenek, do których z chęcią by się wracało, może poza balladowym na wpół-akustycznym numerem "Waste My Time".

Grzegorz Dusza
SONY

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio marzec 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu