Strzyga

PERCIVAL SCHUTTENBACH
Strzyga

Folk metal

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

Sukces gry "Wiedźmin 3" z muzyką Percival Schuttenbach wzbudził spore zainteresowanie nagraniami tego zespołu. Są pionierami stylu, który sami ochrzcili mianem New Wave Of Polish Heavy Folk.

Na swojej pierwszej płycie nagranej dla dużego koncernu fonograficznego zrobili swoisty rachunek sumienia. Trafiły tu dobrze znane fanom zespołu utwory z wcześniejszych albumów, niepublikowane kompozycje oraz premierowe piosenki. Cały materiał został na nowo nagrany w gdańskim studiu Custom34. Gitary brzmią tu potężnie, a smaczku dodają ludowe instrumenty, jak cymbały, fujarka czy piła.

Pierwsze zetknięcie z muzyką Percivala może być szokujące. Grupa łączy thrash metal z ludowymi bądź stylizowanymi na ludowe melodiami, growling z żeńskimi wokalami. Brzmi to bardzo energetycznie, szczególnie w wersji live.

Percival Schuttenbach śpiewają nie tylko po polsku, ale także białorusku i bułgarsku. Ta grupa to nasze dobro narodowe, zespół, który dzięki " Wiedźminowi" stał się najlepszym ambasadorem słowiańskiej kultury ludowej.

Grzegorz Dusza
SONY

Audio - listopad 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze zajmujemy się sprzętem tak popularnym, jak słuchawki bezprzewodowe za kilkaset złotych (pięć modeli) i gramofony za tysiąc kilkaset (również piątka), ale na drugiej szali kładziemy test jubileuszowego, hi-endowego zestawu Marantza KI-Ruby, i parę ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj