Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Prophets Of Rage

PROPHETS OF RAGE
Prophets Of Rage

Metal

Wydając w ubiegłym roku EP-kę "The Party`s Over" obiecywali, że wkrótce trafi do nas pełnowymiarowy album z premierowym materiałem. Tak też się stało, co ucieszy przede wszystkim fanów Rage Against The Machine, bowiem aż trzech muzyków tej kapeli (Tom Morello, Brad Wilk i Tim Commerfold) gra w składzie supergrupy Prophets Of Rage. Towarzyszą im raperzy z Public Enemy (Chuck D i DJ Lord) oraz B-Real z Cypress Hill.

Korzeni ich muzyki należy szukać na przełomie lat 80. i 90. To wtedy w Stanach Zjednoczonych na topie znaleźli się wykonawcy, którzy zaproponowali fuzję rapu z metalem. To wtedy narodziła się przyjaźń między kapelami, których muzycy po wielu latach postanowili wreszcie coś zrobić razem. Zrealizowane przez nich nagrania opierają się na mocnym pulsie perkusji i funkującym basie. Swoje dokłada Tom Morello - jeden z najbardziej błyskotliwych gitarzystów naszych czasów.

To, co potrafi zrobić z instrumentem, zawsze budziło podziw i szacunek. Na płycie nie brakuje mu inwencji, jego riffy brzmią powalająco, w jego grze słychać Hendrixa, Led Zeppelin i Funkadelic. Na tak solidnym fundamencie swoje partie budują raperzy, którzy kreślą niewesoły obraz kraju pod rządami Donalda Trumpa.

Nazwiska muzyków mogą wywołać ekscytację, choć efekt ich wspólnego spotkania pozostawia niedosyt. Może panowie dotrą się na koncertach i tym wybitnym dziełem okaże się następna ich płyta.

Grzegorz Dusza
UNIVERSAL

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Zakupy
Inne recenzje
<span>ZŁE PSY</span> Duma

ZŁE PSY Duma

<span>QUEENS OF THE STONE AGE</span> Villains

QUEENS OF THE STONE AGE Villains

<span>RAMMSTEIN</span> Rammstein: Paris

RAMMSTEIN Rammstein: Paris

<span>SOEN</span> Lykaia

SOEN Lykaia

<span>DEEP PURPLE</span> InFinite

DEEP PURPLE InFinite

<span>PERCIVAL SCHUTTENBACH</span> Strzyga

PERCIVAL SCHUTTENBACH Strzyga

<span>VADER</span> The Empire

VADER The Empire

<span>METALLICA</span> Hardwired… To Self-Destruct

METALLICA Hardwired… To Self-Destruct

 

 

Audio - luty 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze stereo były, są i będą; zmieniają się ich dodatkowe funkcje, ale podstawowa jest oczywista i konieczna - wzmacniać sygnał ze źródła, aby podać go do głośników. Są wzmacniacze tanie i bardzo drogie, ale większość audiofilów szuka czegoś wartościowego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio