Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Firepower

JUDAS PRIEST
Firepower

Metal

Judas Priest to kawał historii heavy metalu, obejmujący pięć dekad. Wraz z Iron Maiden stworzyli podwaliny New Wave Of British Heavy Metal. Ciężkie Sabbathowskie brzmienie gitar i trudny do podrobienia, oparty głównie na wysokich rejestrach śpiew Roba Halforda stały się znakami rozpoznawczymi zespołu. Podobnie jak skórzane ćwiekowane kurtki i łańcuchy, w które ubierają się muzycy.

Judas Priest spokojnie mogliby osiąść na laurach i zbierać żniwo sukcesu, jaki stał się ich udziałem, jednak wolą koncertować (13 czerwca wystąpią w katowickim Spodku) i nagrywać płyty z premierowym materiałem. Najnowsza - "Firepower" - powstała pod okiem Toma Alloma, który współtworzył brzmienie Judas Priest na klasycznych albumach z lat 80. oraz zdobywcy nagrody Grammy Andy`ego Sneapa, który przeniósł brzmienie zespołu w XXI wiek.

Muzycy nagrywali swoją 18. w dorobku płytę jak za dawnych lat. Wszyscy znajdowali się w jednym pomieszczeniu i grali razem, przez co brzmienie jest bardziej organiczne, zbliżone do koncertowego. Judas Priest wciąż stawiają na melodykę, ciężkie riffy, gitarowe solówki i szybkie tempo utworów. Fani z pewnością będą usatysfakcjonowani.

Grzegorz Dusza
SONY MUSIC

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Zakupy
Inne recenzje
Audio - maj 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tradycyjne, wysokiej klasy kolumny głośnikowe, nowoczesne słuchawki bezprzewodowe i najnowsze amplitunery AV z wyższej półki - w każdym z tych trzech testów po trzy modele, a na potężną dokładkę wielki test wielkich kolumn: tubowych Blumenhoferów Gioia. I ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio