Firepower

JUDAS PRIEST
Firepower

Metal

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

Judas Priest to kawał historii heavy metalu, obejmujący pięć dekad. Wraz z Iron Maiden stworzyli podwaliny New Wave Of British Heavy Metal. Ciężkie Sabbathowskie brzmienie gitar i trudny do podrobienia, oparty głównie na wysokich rejestrach śpiew Roba Halforda stały się znakami rozpoznawczymi zespołu. Podobnie jak skórzane ćwiekowane kurtki i łańcuchy, w które ubierają się muzycy.

Judas Priest spokojnie mogliby osiąść na laurach i zbierać żniwo sukcesu, jaki stał się ich udziałem, jednak wolą koncertować (13 czerwca wystąpią w katowickim Spodku) i nagrywać płyty z premierowym materiałem. Najnowsza - "Firepower" - powstała pod okiem Toma Alloma, który współtworzył brzmienie Judas Priest na klasycznych albumach z lat 80. oraz zdobywcy nagrody Grammy Andy`ego Sneapa, który przeniósł brzmienie zespołu w XXI wiek.

Muzycy nagrywali swoją 18. w dorobku płytę jak za dawnych lat. Wszyscy znajdowali się w jednym pomieszczeniu i grali razem, przez co brzmienie jest bardziej organiczne, zbliżone do koncertowego. Judas Priest wciąż stawiają na melodykę, ciężkie riffy, gitarowe solówki i szybkie tempo utworów. Fani z pewnością będą usatysfakcjonowani.

Grzegorz Dusza
SONY MUSIC

Audio - luty 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zgodnie z zapowiedzią - druga część cyklu testów zespołów głośnikowych, a w niej pięć kolumn wolnostojących w zakresie 3600-3900 zł (za parę), konstrukcje jeszcze względnie niedrogie, a brzmienia - czasami już niezwykłe. Dla miłośników analogu test najlepszego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj