DEAFHEAVEN

Ordinary Corrupt Human Love

Ordinary Corrupt Human Love

Wykonanie

Nagranie

Choć wśród swoich faworytów Deafheaven wymieniają deathmetalowe zespoły w rodzaju Dissection, Morbid Angel i Behemoth, to ich muzyka daleko wykracza poza schematy charakterystyczne dla ciężkiego rocka.

Dziś Amerykanie wydają się być jednym z najbardziej twórczych zespołów z kręgu ekstremalnego metalu. Potrafią zestawiać zupełnie odmienne brzmienia i wcale to nie zgrzyta. Wręcz przeciwnie - intryguje na tyle, że chcemy brnąć w tę ich muzyczną układankę.

Czwarty album grupy - "Ordinary Corrupt Human Love" - zaczyna się łagodnie od fortepianowej kompozycji "You Without End", która przeradza się we wściekły "Honeycomb" z kanonadą bębnów, kaskadą gitarowych riffów i złowieszczym growlingiem. Jeśli dodamy, że cały utwór ma klimat shoegazowych odlotów w stylu Slovdive, będziemy mieli pełny obraz muzyki kwintetu.

W kolejnej kompozycji "Canary Yellow" muzycy na chwilę porzucają heavy metal i poddają się urokowi pięknej gitarowej melodii, rozpływającej się w zwiewnej poświacie pogłosów. Tak jest właściwie przez cały czas: senne i ciepłe pejzaże przeplatają się z mrokiem i koszmarami. Warto odrzucić stereotypy i sztywne granice black metalu i po prostu rozkoszować się tym, co ma do zaoferowania Deafheaven.

Grzegorz Dusza Anti/Sonic

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu