KOBONG

Kobong

Kobong

Wykonanie

Nagranie

Warszawski Kobong istniał zaledwie cztery lata (1994–1998), ale zapisał się jako jeden z najoryginalniejszych i najlepszych zespołów w historii polskiego rocka. Grupę tworzyli: Bogdan Kondracki (gitara basowa, śpiew), Maciej Miechowicz (gitara), Robert Sadowski (gitara, eks-Madame) i Wojtek Szymański (perkusja). Wydali dwie studyjne płyty "Kobong" (1995) oraz "Chmury nie było" (1997), które stanowią nie lada gratkę dla kolekcjonerów gotowych płacić za ich egzemplarze po kilkaset złotych.

Teraz krążki doczekały się reedycji, a materiał zremasterował Adam Toczko. Do debiutanckiego albumu dodano drugi dysk z koncertem grupy z 1994 roku, zarejestrowanym w warszawskim klubie Remont na 16-śladowym magnetofonie przez zmarłego w czerwcu Roberta Brylewskiego.

Kobong był jak na owe czasy kapelą  rewolucyjną nawet w skali światowej. Kłębiąca się hałaśliwa muzyka o gęstej fakturze wykraczała poza wszelkie schematy. Była w niej ekspresja, moc i emocje. Łączyła to co najlepsze w grunge`u, hardcore`u, punku, thrashu i art rocku. Na swój sposób czerpała z dorobku Primusa, Metalliki, King Crimson, Bad Brains, Black Flag i Rage Against The Machine. Niebywałych harców wokalnych dokonywał Bogdan Kondracki, który czasem krzyczał wręcz z deathmetalową ekspresją. Klasyka!

Grzegorz Dusza
Universal

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu