ZEAL & ARDOR

Zeal & Ardor

Zeal & Ardor

Wykonanie

Nagranie

Zeal & Ardor (Żar i Zapał) pierwotnie był projektem jednoosobowym, za którym stał Manuel Gagneux – Szwajcar z amerykańskimi korzeniami. Pomysł na Zeal & Ardor powstał trochę dla zabawy, a trochę z przypadku. Manuel zwrócił się przez Internet z pytaniem: Połączenie jakich stylów muzycznych mogłoby zainteresować słuchaczy?

Jednym z pomysłów było ożenienie skandynawskiego black metalu z gospelowymi pieśniami afroamerykańskich niewolników. Manuel Gagneux przyjął to wyzwanie, czego efektem była doskonale przyjęta płyta "Devil Is Fine" To, co wydawało się absurdalnym żartem, zaczęło żyć własnym życiem.

Manuel skompletował zespół i ruszył w trasę koncertową po świecie. Na trzeciej płycie kontynuuje kierunek obrany na debiucie. Znów mamy do czynienia z muzyką zbudowaną na kontrastach.

Wściekłe blackmetalowe gitary, growling, łomot bębnów czy pełen patosu symfoniczny metal równoważone są elektroniką i natchnionymi gospelowymi śpiewami wyjętymi niczym z plantacji bawełny.

Takie zestawienie sprawia wrażenie uczestniczenia w tajemnym obrzędzie zgromadzenia szamanów voodoo, szykujących zemstę na ciemiężycielach. Zeal & Ardor prezentuje dopracowane w każdym detalu dzieło, które z pewnością znajdzie się wśród najlepszych heavymetalowych płyt roku.

Grzegorz Dusza
Warner Music

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu