JUDAS PRIEST

Invincible Shield

Invincible Shield

Wykonanie

Nagranie

Od ich scenicznego debiutu minęło już 50 lat, a oni wciąż nie mają dosyć. Brytyjski Judas Priest zdefiniował brzmienie heavy metalu i nadal robi to z pasją godną największych mistrzów.

Sześć lat po "Firepower" ukazała się ich kolejna płyta "Invincible Shield". W ramach jej promocji zawitali także do Polski, występując w krakowskiej Tauron Arenie w towarzystwie innych legend heavy metalu: Saxon i Uriah Heep. Judas Priest wciąż stawiają na melodykę, ciężkie riffy, gitarowe solówki i szybkie tempo utworów.

Forma wokalna Roba Halforda nie budzi zastrzeżeń, a wyciąganie górek nie jest dla niego żadnym problemem. Zaczynają ostro – od galopującego "Panic Attack" ze świetnie współpracującymi gitarami weterana Glenna Tiptona oraz najmłodszego stażem Richie’ego Faulknera.

W "The Serpent and the King" oraz tytułowym "Invincible Shield" jeszcze mocniej podkręcają tempo, by nieco zwolnić w bardziej melodyjnym "Devil in Disguise". Do klasyki heavy metalu lat 80. nawiązują w "Gates of Hell", a do czasów jeszcze wcześniejszych – tych spod znaku Black Sabbath – w "Escape From Reality".

To, jak ważna jest melodia, pokazuje nośny "Trial by Fire". Na wyróżnienie zasługuje także "Crown of Horns" – metalowa ballada ze stadionowym refrenem, przy którym można zapalić zapalniczkę i pokołysać się w rytm muzyki.

Grzegorz Dusza
Sony Music

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu