Krajewski na dziś

JOANNA DARK
Krajewski na dziś

Pop

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

"Płoną góry, płoną lasy", "Uciekaj moje serce", "Nie spoczniemy", "Wielka miłość", "Kołysanka dla okruszka", "Przemija uroda w nas", “Remedium", “Barwy jesieni", "Szukaj mnie" - każda z tych piosenek na trwałe weszła do historii polskiej muzyki popularnej. Ich kompozytorem jest Seweryn Krajewski, którego autorka albumu, Joanna Dark, nazywa "Mozartem muzyki rozrywkowej".

Pomysł na płytę "Krajewski na dziś" przyszedł jej, kiedy przygotowywała się do koncertu z piosenkami Agnieszki Osieckiej. Okazało się, że te, które najbardziej się jej podobają muzycznie ilustrował Seweryn Krajewski. Tak zrodził się album z jego kompozycjami, będący zarazem hołdem dla kończącego właśnie 70 lat lidera Czerwonych Gitar.

Za stronę muzyczną całego przedsięwzięcia odpowiada Kuba Galiński (Ania Dąbrowska, Kortez, Nixes). W aranżacjach przeważnie nawiązuje do lat 60. albo nasyca piosenki latynoską rytmiką, przez co brzmią może nazbyt dansingowo. Jednak z drugiej strony stare piosenki Krajewskiego ubarwił elektroniką, by nadać im bardziej współczesny szlif.

Efekt końcowy nie powala, ale też nie powoduje odruchu odrzucenia. Co najważniejsze, nowe wersje zachowują znakomitą oryginalną melodykę. "Krajewski na dziś" to bezpieczny produkt przeznaczony dla całej rodziny.

UNIVERSAL
Grzegorz Dusza

Audio - październik 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Od głośników bezprzewodowych za 3 tysiące do high-endowych kolumn za 30 tysięcy; od amplitunerów wielokanałowych za 3 tysiące do wzmacniaczy lampowych za 30 tysięcy... Każdemu polecamy dokładnie to, czego szuka i na co go stać, a wszystkim - dobre testy, które ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj