NORAH JONES Begin Again

Begin Again
Wykonanie
Nagranie

Siedem piosenek i tylko 29 minut muzyki trafiło na nową EP-kę Norah Jones, wyczekiwaną przez fanów na całym świecie, którzy kupili wcześniej ponad pięćdziesiąt milionów jej płyt.

"Begin Again" to kompilacja singli publikowanych od ostatniego lata i trzech nowych piosenek nagranych w czasie kilku krótkich sesji z przyjaciółmi, m.in.: producentem, kompozytorem, pianistą Thomasem Bartlettem i gitarzystą zespołu Wilco - Jeffem Tweedym. W studiu dołączali muzycy sesyjni ze znakomitym perkusistą Brianem Blade’em na czele.

Pierwszy utwór albumu "My Heart is Full" zaskakuje brzmieniem, jakiego wcześniej na płytach Norah Jones nie słyszeliśmy. To duet z Thomasem Bartlettem, który gra na elektronicznych klawiaturach i jest producentem. - Mam otwarte serce, szerokie spojrzenie, swobodną myśl - śpiewa Norah przy akompaniamencie nielicznych dźwięków, a jej powtarzane jak echo słowa dają do myślenia. - Możemy kochać bez nienawiści - kończy swój osobliwy protest song.

Potencjał przeboju ma utwór tytułowy wykonany w kwartecie. Tu Norah zasiadła do fortepianu, a ascetyczne brzmienie daje możliwość podziwiania ujmującej naturalnością wokalistyki. W duecie z Tweedym zaśpiewała i zagrała na dwie gitary urokliwą miniaturę "A Song With No Name". Świetna eklektyczna płyta. Szkoda, że tak krótka.

Marek Dusza
Blue Note/Universal

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation październik 2019

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2019

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista październik 2019

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2019

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2019

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu