SORRY BOYS

Miłość

Miłość

Wykonanie

Nagranie

Czas powstania albumu zbiegł się z oczekiwaniem na przyjście na świat dziecka frontmanki zespołu - Beli Komoszyńskiej. To zdeterminowało tematykę tekstów, które sprowadzają się do jednego słowa - miłość.

Ich autorka prezentuje ją w najróżniejszych odmianach, od pierwszego romantycznego uniesienia po tę dojrzałą - małżeńską i rodzicielską. To uczucie, które nigdy nie wygasa i zawsze warto je pielęgnować, bo wszystko wokół staje się wówczas piękniejsze.

Wszystkie piosenki zostały zaśpiewane po polsku, co dobrze wpłynęło na jednorodność materiału. Sorry Boys jeszcze nigdy nie brzmieli tak przebojowo. Kilka utworów z miejsca wciska się do głowy, jak "Jesteś pragnieniem", "Niedziela", "Warszawa czeka" i "Dobrze, że jesteś". Bela Komoszyńska przypomina w nich nieco Florence Welch, choć barwa jej głosu jest bardziej subtelna.

Uwagę zwraca bardzo plastyczne gitarowo-syntezatorowe brzmienie, wzbogacone smyczkami i takimi nietypowymi instrumentami, jak harfa, cymbały czy kalimba. Jednym z najpiękniejszych momentów na płycie jest piosenka "Carmen" z gościnnym udziałem Kayah. Wyciszony utwór z etnicznymi naleciałościami przenosi słuchacza w niebiańskie rejony.

"Miłość" Sorry Boys to czarowna, "babska" płyta, choć takie szufladkowanie nie ma większego sensu, bo każdy może odnaleźć tu cząstkę siebie.

Grzegorz Dusza
Mystic

INNE PŁYTY AUTORA
Vulcano
Inne
Vulcano
Tytuł nowego krążka sugerował, że możemy spodziewać się erupcji emocji, totalnego rozedrgania, zalania złowrogą lawą ale i może nutki nadziei.  Tymczasem "Vulcano" jest zdecydowanie bardziej subtelne niż pierwszy album Sorry Boys.
GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu