STEREOPHONICS

Kind

Kind

Wykonanie

Nagranie

Walijska grupa wypłynęła na fali popularności britpopu, ale zawsze pozostawała w cieniu innych kapel. Serca Brytyjczyków podbijali Oasis, Blur, Suede i Pulp, a piosenki Stereophonics nigdy nie były na tyle przebojowe i na tyle oryginalne, by przebić się na sam szczyt. Ale to właśnie Walijczycy przetrwali wszystkie mody i wciąż nagrywają płyty trzymające równy poziom.

Mocne otwarcie najnowszego ich dzieła stanowi rock'n'rollowy "I Just Wanted The Goods". To szczere i melodyjne gitarowe granie, bez zbędnych ozdobników, nawiązujące do legendarnych brytyjskich kapel, jak The Rolling Stones, Led Zeppelin i T. Rex.

Znakiem rozpoznawczym Stereophonics jest tu naturalnie zachrypnięty głos wokalisty i lidera grupy Kelly'ego Jonesa. Po ostrym początku następuje blok zdecydowanie spokojniejszych piosenek.

Balladowy "Fly Like An Eagle" brzmi jednak nazbyt patetycznie i cukierkowo. Lepiej wypada nawiązujący do muzyki gospel "Make Friends With The Morning". Połączenie akustycznych i elektrycznych gitar w "Stitches" przywołuje piosenki śpiewane przez Roda Stewarta. W stylu The Rolling Stones, ale bardziej z okresu ich fascynacji disco, zabrzmiał najlepszy na tej całkiem udanej płycie "Bust This Town".

Marek Dusza
Warner

INNE PŁYTY AUTORA
Graffiti On The Train
Rock
Graffiti On The Train

Zawsze ceniłem Stereophonics za ich szczere melodyjne granie, bez zbędnych ozdobników. Choć walijska grupa wypłynęła na fali popularności britpopu, to nigdy nie zdobyła sławy, na jaką zasługiwała. Z każdą płytą ich muzyka nabierała szlachetności, by na ósmym krążku "Graffiti On The Train" sięgnąć niemal doskonałości.

GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu