LAURA MVULA

Pink Noise

Pink Noise

Wykonanie

Nagranie

Pochodząca z Birmingham Laura Mvula debiutowała w 2013 roku albumem "Sing To The Moon", który był nominowany do Mercury Prize i Brit Award. Synteza nu soulowych dźwięków i jej przejmującego głosu, przywołującego najwspanialsze afroamerykańskie wokalistki – z Niną Simone na czele – zachwyciła wszystkich.

Wydany trzy lata później "The Dreaming Room" z udziałem legendarnego twórcy disco Nile’a Rodgersa zapowiadał zmianę w jej muzycznych upodobaniach. Najnowszy "Pink Noise" jest już jednoznaczną deklaracją uwielbienia dla muzyki tanecznej. Brytyjka porusza się w kręgu disco-funku oraz popu lat 80.

W piosenkach "Got Me" i "Remady" nie sposób nie zauważyć podobieństwa do hitów Michaela Jacksona i jego siostry Janet. W "Church Girl" Laura Mvula przywołuje inną ikonę wokalistyki – Whitney Houston.

Piosenki na "Pink Noise" tętnią radosnym rytmem, wypełnione są plastikowymi syntezatorowymi barwami, mnóstwo w nich przyjemnych dla ucha melodii. To repertuar wręcz idealny dla Laury, wykonany przez nią ze swobodą i radością, która udziela się słuchaczowi.

Przeciwwagą dla ekspresyjnych piosenek jest nastrojowy "What Matters" – duet z Simonem Neilem z zespołu Biffy Clyro. W różowym Laurze zdecydowanie do twarzy.

Grzegorz Dusza
Atlantic

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu