RÓŻNI WYKONAWCY

Największe przeboje Pana Kleksa

Największe przeboje Pana Kleksa

Wykonanie

Nagranie

Realizowana w latach 80. przez Krzysztofa Gradowskiego filmowa trylogia, będąca adaptacją "Akademii Pana Kleksa" Jana Brzechwy, stała się klasykiem i przyniosła bezsprzecznie sukces komercyjny. Dość siermiężne rodzime kino młodzieżowe potrzebowało wówczas takiego filmu.

Bazująca na nostalgii za tamtym dziełem uwspółcześniona wersja nie budzi już takich zachwytów. Zmieniły się gusta, a wychowana na "Harym Potterze", "Hobbitach" i "Avatarze" młoda publiczność oczekuje widowiska na porównywalnym poziomie. Wciąż żywa pozostaje natomiast muzyka, która była integralną częścią tamtego dzieła.

"Największe Przeboje Pana Kleksa" pozwalają odbyć sentymentalną podróż do lat 80. przy modnych wówczas synthpopowych i rockowych dźwiękach. Autor soundtracku Andrzej Korzyński stworzył nie tylko nowocześnie brzmiącą muzykę, ale i znakomite piosenki, jak choćby "Meluzyna", "Z poradnika młodego zielarza" czy "Witajcie w naszej bajce".

"Kleksowe klasyki" uzupełniają cztery kompozycje z najnowszego filmu, w których zaśpiewali topowi wykonawcy, m.in. Kaśka Sochacka, Sanah, Igo czy Mrozu. Jeśli chcemy jeszcze więcej muzyki z "Pana Kleksa", w sukurs idzie wytwórnia GAD Records, która wydała dwa albumy z oryginalną muzyką instrumentalną do klasycznych filmów, graną przez zespół dowodzony przez Andrzeja Korzyńskiego i orkiestrę smyczkową.

Grzegorz Dusza
Sony Music Polska

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu