The Beatles: Live at the Hollywood Bowl

THE BEATLES
The Beatles: Live at the Hollywood Bowl

Rock

  • Wykonanie
  • Nagranie

Nie lada gratka dla fanów The Beatles. Na CD i winylu ukazał się legendarny koncert The Beatles z Hollywood Bowl, a właściwie wybór nagrań z trzech koncertów, jakie grupa dała w Los Angeles w 1964 i 1965 r.

Wydawnictwo towarzyszy filmowi dokumentalnemu Rona Howarda "The Beatles: Eight Days A Week - The Touring Years". Płyta zawiera także 24-stronicową książeczkę z esejem Davida Fricke`a, dziennikarza magazynu "Rolling Stone".

Album jest nową wersją wydanej w 1977 r. i od dawna już niedostępnej w sprzedaży płyty. Inny jest układ piosenek, dodano także cztery niepublikowane wcześniej utwory. Nad jakością brzmienia czuwali producent Giles Martin - syn Georga Martina i inżynier dźwięku Sam Okell. Nowa technologia pozwoliła na uzyskanie zdecydowanie bardziej przejrzystego i przyjaznego dźwięku.

Wreszcie usłyszeć można tu emocje, jakie towarzyszyły występom grupy – te dzikie wrzaski rozhisteryzowanych dziewczyn, które znamy z dokumentów o grupie. Beatlesów na scenie rozpierała energia, a zestaw piosenek po prostu powala. Słuchając albumu "The Beatles: Live at the Hollywood Bowl" można się poczuć prawie jak na koncercie u szczytu "Beatlemanii".

Grzegorz Dusza
ELEKTRA/WARNER

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj