THE BEATLES 1

1
Wykonanie
Nagranie

Kompilacja piosenek zespołu wszech czasów The Beatles, które trafiły na pierwsze miejsca list popularności w W. Brytanii i USA, ukazała się w listopadzie 2000 r. stając się światowym bestsellerem. Producentami albumu byli żyjący wtedy członkowie zespołu: Paul McCartney, George Harrison i Ringo Starr oraz George Martin nazywany Piątym Beatlesem.

Nie obyło się bez kontrowersji. Np. piosenka "Please Please Me" była na pierwszych miejscach list przebojów w W. Brytanii, ale nie dotarła do pierwszej pozycji sprzedaży Record Retailer. Poza tym single miały strony A i B. Zwykle na stronę B trafiała piosenka o mniejszym potencjale przebojowości. Ale w przypadku The Beatles były to równie znakomite nagrania; np. "Strawberry Fields Forever" była na "gorszej" stronie singla "Penny Lane". Dlatego na tę kompilację trafiła piosenka ze str. A.

Słucham 27 przebojów The Beatles od "Love Me Do" do "The Long And Winding Road" i trudno mi zrozumieć, jak jeden zespół, a właściwie dwóch autorów: Paul i John mogli napisać aż tyle fantastycznych piosenek. To niezwykłe skupienie geniuszu w jednym miejscu i czasie. Możemy śledzić, jak rozwijali swoje talenty, jak ich kompozycje i aranżacje stawały się coraz bardziej wyrafinowane.

Album "1" był kilkakrotnie wznawiany, a najnowsza wersja została wzbogacona o płytę DVD z materiałami filmowymi. Były nagrywane w studiach telewizyjnych, w Studiu Abbey Road, na koncertach. Atrakcją są świetne wideoklipy, również animowane jak do "Yellow Submarine".

Marek Dusza
APPLE/UNIVERSAL

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta kwiecień 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu