Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
1

THE BEATLES
1

Pop

Kompilacja piosenek zespołu wszech czasów The Beatles, które trafiły na pierwsze miejsca list popularności w W. Brytanii i USA, ukazała się w listopadzie 2000 r. stając się światowym bestsellerem. Producentami albumu byli żyjący wtedy członkowie zespołu: Paul McCartney, George Harrison i Ringo Starr oraz George Martin nazywany Piątym Beatlesem.

Nie obyło się bez kontrowersji. Np. piosenka "Please Please Me" była na pierwszych miejscach list przebojów w W. Brytanii, ale nie dotarła do pierwszej pozycji sprzedaży Record Retailer. Poza tym single miały strony A i B. Zwykle na stronę B trafiała piosenka o mniejszym potencjale przebojowości. Ale w przypadku The Beatles były to równie znakomite nagrania; np. "Strawberry Fields Forever" była na "gorszej" stronie singla "Penny Lane". Dlatego na tę kompilację trafiła piosenka ze str. A.

Słucham 27 przebojów The Beatles od "Love Me Do" do "The Long And Winding Road" i trudno mi zrozumieć, jak jeden zespół, a właściwie dwóch autorów: Paul i John mogli napisać aż tyle fantastycznych piosenek. To niezwykłe skupienie geniuszu w jednym miejscu i czasie. Możemy śledzić, jak rozwijali swoje talenty, jak ich kompozycje i aranżacje stawały się coraz bardziej wyrafinowane.

Album "1" był kilkakrotnie wznawiany, a najnowsza wersja została wzbogacona o płytę DVD z materiałami filmowymi. Były nagrywane w studiach telewizyjnych, w Studiu Abbey Road, na koncertach. Atrakcją są świetne wideoklipy, również animowane jak do "Yellow Submarine".

Marek Dusza
APPLE/UNIVERSAL

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Zakupy

Zobacz też:

Inne recenzje
<span>ANDRZEJ PIASECZNY</span> O mnie, o tobie, o nas

ANDRZEJ PIASECZNY O mnie, o tobie, o nas

<span>JOEP BEVING</span> Solipsism

JOEP BEVING Solipsism

<span>LONDON GRAMMAR</span> Truth Is A Beautiful Thing

LONDON GRAMMAR Truth Is A Beautiful Thing

<span>KESHA</span> Rainbow

KESHA Rainbow

<span>PAUL McCARTNEY</span> Flowers In The Dirt

PAUL McCARTNEY Flowers In The Dirt

<span>LORDE</span> Melodrama

LORDE Melodrama

<span>LANA DEL RAY</span> Lust For Life

LANA DEL RAY Lust For Life

<span>JAKUZI</span> Fantezi Müzik

JAKUZI Fantezi Müzik

 

 

Audio - grudzień 2017

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Kolejna porcja pięciu kolumn głośnikowych w cenie ok. 7000 zł, razem z piątką z poprzedniego numeru, dają dobry przegląd nowości w tej ważnej kategorii, wzbogacony o prezentację ogólnych wątków techniki głośnikowej. Do tego pięć ultranowoczesnych DAC-ów, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio