FRANK CARTER & THE RATTLESNAKES Modern Ruin

Modern Ruin
Wykonanie
Nagranie

Frank Carter przeszło dekadę temu podbił z zespołem Gallows (Szubienica) światowe rynki. Zainteresowanie punkowo-metalowym brzmieniem przeniósł także na swoją nową grupę – The Rattlesnakes - z którą firmuje już drugi album "Modern Ruin".

Piosenka "Lullaby", przekornie nazwana kołysanką, za sprawą gitar brzmi potężnie i bojowo. Frank Carter przypomina w tym utworze Justina Sullivana i jego New Model Army Motoryczny riff i mocny rytm perkusji słyszymy w kolejnym utworze "Snake Eyes", nawiązującym do stonner rocka. Na singiel promujący album trafił "Vampires" - żywiołowy kawałek o chwytliwej linii melodycznej i z wokalem przywołującym Green Day.

O tym, że melodyjny kalifornijski punk rock jest mu bliski, świadczy także piosenka "God Is My Friend". Psychodeliczno-metalowe oblicze a la Jane`s Addiction muzycy ujawniają w kompozycji "Acid Veins", a hardcore`owe - w utworze tytułowym.

Na płycie nie cały czas jest tak czadowo, bo pojawia się także z przejęciem zaśpiewana rockowa ballada "Thunder" czy wyciszony, choć w końcówce niemal wykrzyczany "Neon Rust". Frank Carter, mimo zmiany szyldu, wciąż pozostaje niezłomnym wojownikiem brytyjskiego rocka.

Grzegorz Dusza
MYSTIC

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation luty 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio luty 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu