Live at Carnegie Hall - An Acoustic Evening

JOE BONAMASSA
Live at Carnegie Hall - An Acoustic Evening

Blues rock

  • Wykonanie
  • Nagranie

21 i 22 stycznia 2016 roku Joe Bonamassa zagrał dwa koncerty w legendarnej Carnegie Hall w Nowym Jorku. Teraz możemy wysłuchać ich na płycie, która ukazała się niemal na wszystkich możliwych nośnikach: CD, DVD, LP Vinyl i Blue-ray.

Na scenie ten wybitny gitarzysta zaprezentował kilkanaście na ogół dobrze znanych utworów w nowych akustycznych aranżacjach - co zresztą sugeruje podtytuł wydawnictwa.W zespole towarzyszącym znalazła się chińska skrzypaczka Tina Guo, egipski perkusjonista Hossam Ramzy, który ma na koncie m.in. współpracę z Jimmym Page`em i Robertem Plantem, a także: Reese Wynans (fortepian), Anton Fig (perkusja), Eric Bazilian (mandolina, lira korbowa, saksofon) oraz australijscy wokaliści Mahalia Barnes, Juanita Tippins i Gary Pinto.

Joe Bonamassa jest utożsamiany z bluesem, ale pociągają go także hard rock, jazz rock, funky, soul, country, a tym razem wzbogacił jeszcze swoją twórczość o elementy muzyki świata. W "Blue And Evil" nawiązuje do orientalnego stylu Led Zeppelin. W "Black Lung Hearlache" i zagranym na bis "Woke Up Dreaming" drugą bohaterką staje się Tina Gua. Prawdziwa muzyczna uczta dla miłośników gitary.

Grzegorz Dusza
SONY MUSIC

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj