Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
CDN

HEY
CDN

Rock

Nie jestem zwolennikiem ponownego nagrywania piosenek. Wolę słuchać ich w takiej wersji, w jakiej je poznałem i zapamiętałem. Towarzyszyły im wówczas emocje i zdarzenia, które na trwałe wryły się w pamięć.

W przypadku grupy Hey zostałem jednak bardzo pozytywnie zaskoczony. Nowe wersje wielu piosenek brzmią po prostu lepiej, szczególnie tych z pierwszego okresu działalności, kiedy zespół sypał przebojami jak z rękawa, ale jego brzmienie było jeszcze dość surowe, a głos Nosowskiej o wiele bardziej drapieżny.

Hey świętuje jubileusz 25-lecia i w ramach prezentu dla fanów przygotowała dwupłytowy album z najważniejszymi piosenkami w swoim dorobku. Postawili na te, które już raz się sprawdziły. Nagrali na nowo prawie wszystkie single, piosenki znane i lubiane, dobrze odbierane na koncertach.

Do współpracy zaprosili dwóch producentów, którzy na przestrzeni lat współtworzyli brzmienie zespołu - Leszka Kamińskiego i Marcina Borsa - każdemu z nich powierzając jedną z płyt. Teraz za nimi pożegnalna trasa koncertowa i rozbrat z muzyką w wydaniu zespołowym. Miejmy nadzieję, że niezbyt długi i że powrócą pełni energii i z nowymi pomysłami.

Grzegorz Dusza
KAYAX

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
Audio - maj 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tradycyjne, wysokiej klasy kolumny głośnikowe, nowoczesne słuchawki bezprzewodowe i najnowsze amplitunery AV z wyższej półki - w każdym z tych trzech testów po trzy modele, a na potężną dokładkę wielki test wielkich kolumn: tubowych Blumenhoferów Gioia. I ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio