Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Low in High School

MORRISSEY
Low in High School

Rock alternatywny

Morrissey był wokalistą jednego z najbardziej wpływowych brytyjskich zespołów lat 80. - The Smiths. Fani po dziś dzień traktują go jak półboga, w ciemno przyjmując każdą jego nową propozycję. A nie jest artystą, którego łatwo polubić. To arogant (obrażony, przerwał swój warszawski występ), narcyz, cynik o niewyparzonej gębie, w dodatku jego radykalne poglądy bywają irytujące.

O politykę nie omieszkał zahaczyć na swoim jedenastym albumie "Low in High School". Morrissey nie oddalił się tu zbytnio od rockowej spuścizny The Smiths. Klarowne gitarowe brzmienie, wzbogacone o elektroniczne smaczki czy dęciaki, w połączeniu z sugestywnym śpiewem sprawiają, że albumu słucha się z wielką frajdą.

Główną siłą piosenek The Smiths była ich melodyjność. Na solowych albumach Morrisseya różnie z tym bywało, ale tym razem chwytliwych kompozycji nie brakuje, na czele z singlowymi przebojami "Jacky`s Only Happy When She`s Up On The Stage" i "Spent The Day In Bed".

Grzegorz Dusza
BMG/WARNER

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Zakupy
Inne recenzje

 

 

Audio - marzec 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Obok armady głośnikowych liniowców (pięciu kolumn za ok. 80 000 zł), przepływają dwie szybkie eskadry, liczące po trzy jednostki, znacznie mniejszych, niedrogich (ok. 2000 zł), ale bardzo pożytecznych jednostek grających - amplitunerów stereo i gramofonów. Pierwsze ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio