Low in High School

MORRISSEY
Low in High School

Rock alternatywny

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

Morrissey był wokalistą jednego z najbardziej wpływowych brytyjskich zespołów lat 80. - The Smiths. Fani po dziś dzień traktują go jak półboga, w ciemno przyjmując każdą jego nową propozycję. A nie jest artystą, którego łatwo polubić. To arogant (obrażony, przerwał swój warszawski występ), narcyz, cynik o niewyparzonej gębie, w dodatku jego radykalne poglądy bywają irytujące.

O politykę nie omieszkał zahaczyć na swoim jedenastym albumie "Low in High School". Morrissey nie oddalił się tu zbytnio od rockowej spuścizny The Smiths. Klarowne gitarowe brzmienie, wzbogacone o elektroniczne smaczki czy dęciaki, w połączeniu z sugestywnym śpiewem sprawiają, że albumu słucha się z wielką frajdą.

Główną siłą piosenek The Smiths była ich melodyjność. Na solowych albumach Morrisseya różnie z tym bywało, ale tym razem chwytliwych kompozycji nie brakuje, na czele z singlowymi przebojami "Jacky`s Only Happy When She`s Up On The Stage" i "Spent The Day In Bed".

Grzegorz Dusza
BMG/WARNER

Audio - wrzesień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zapraszamy na wielką galę EISA - w tym roku aż 35 nagród dla urządzeń audio - stereo i wielokanałowych, stacjonarnych i przenośnych, analogowych i cyfrowych. Kolumny, słuchawki, wzmacniacze, odtwarzacze, gramofony, daki, amplitunery, całe systemy... To najważniejszy ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio