W muzyce Tune niezwykle ważną rolę spełniał dotąd akordeon - instrument dość rzadki w rockowych składach, tym bardziej niecodzienny, że łodzianie grają nie folk, tylko rock progresywny.

To już jednak przeszłość. Na "Trójce" Tune przewartościował swoje zainteresowania i proponuje coś zupełnie odmiennego. Nie uświadczymy tu akordeonu, za to w nagraniach pojawiło się zdecydowanie więcej i bardziej różnorodnej elektroniki oraz masywnie brzmiących gitar. Teraz muzyka Tune oscyluje gdzieś pomiędzy metalem, rockową alternatywą i popową elektroniką.

Grupa ma dobry gust i korzysta z najlepszych wzorców z przeszłości. Ich piosenki kojarzą się z Depeche Mode, Nine Inch Nails, Bauhausem czy Davidem Bowiem. To nie tylko wzorce brzmieniowe, ale także wokalne, bowiem Adam Hajzer doskonale przyswoił sobie sposób śpiewania Trenta Reznora i Davida Bowiego. Trzeba przyznać, że w nowej stylistyce zdecydowanie bardziej Tune do twarzy.

Grzegorz Dusza
MYSTIC

Audio - kwiecień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Mimo zmian na rynku i pojawiania się nowych kategorii urządzeń, wzmacniacze stereofoniczne zachowują mocną pozycję. Pięć modeli w przystępnej cenie 2000 zł tworzy ciekawy wybór, a przede wszystkim udostępnia przyzwoitą moc i jakość dźwięku. Znamienne dla ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj