Every Country’s Sun

MOGWAI
Every Country’s Sun

Post rock

  • Wykonanie
  • Nagranie

Mogwai pozostaje niedoścignionym wzorem w dziedzinie post rocka. Szkoci do perfekcji opanowali sztukę budowania nastroju za pomocą gitarowych sprzężeń, pogłosów i ulotnych melodii. Na dziewiątym albumie zwracają się do przeszłości, kiedy ich nagrania ujmowały szczególną aurą, niosły ze sobą tajemnicę.

Na "Every Country`s Sun" raczej stronią od superszybkich numerów, może poza rozszalałym, niemal metalowym "Old Poison". Ich piosenki są dość długie, o narastającym brzmieniu, często zmierzają do supergłośnego finału. Muzyka opiera się na przyjemnej dla ucha progresji akordów albo podanej przez klawisze melodii. Kunsztownie nakładane na siebie instrumenty czynią z ich nagrań niemal symfonie.

Mogwai rzadko dodają do swoich kompozycji partie wokalne. Na nowym albumie odnajdziemy ledwie dwa śpiewane utwory. "Party in the Dark" przywołuje lata 80., czasy rozkwitu nowej fali i new romantic, kiedy na topie był New Order. Bardziej intrygująco wypada oniryczny "1000 Foot Face", kojarzący się z Pink Floyd z ich psychodelicznego okresu.

Grzegorz Dusza
ROCK ACTION/PIAS

Audio - kwiecień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Mimo zmian na rynku i pojawiania się nowych kategorii urządzeń, wzmacniacze stereofoniczne zachowują mocną pozycję. Pięć modeli w przystępnej cenie 2000 zł tworzy ciekawy wybór, a przede wszystkim udostępnia przyzwoitą moc i jakość dźwięku. Znamienne dla ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj