There`s a Riot Going On

YO LA TENGO
There`s a Riot Going On

Indie rock

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

W 1971 roku słynna soulowa grupa Sly And The Family Stone wydała album "There`s a Riot Going On", będący reakcją na ówczesną sytuację polityczną w Stanach Zjednoczonych. Teraz, w podobnych okolicznościach, Yo La Tengo wydaje płytę o tym samym tytule.

Różnica polega na tym, że murzyńska kapela zareagowała muzyką gniewną i energetyczną, zaś Yo La Tengo proponuje na te trudne czasy dźwięki kojące, nieco rozleniwiające. Amerykanie przypominają nam, jak jest marzyć. Łagodne wokale rozpływają się w mglistej gitarowej poświacie. Muzycy grupy po prostu weszli do studia i włączyli rejestrator. Potem wszystko zadziałało samo. Na "There`s a Riot Going On" mamy przegląd różnych stylów i klimatów, choć dominującą jest tu melancholia.

Yo La Tengo z gracją łączy post-rockowe pejzaże z nu folkiem, country i ambientem. Zaledwie w kilku momentach mocniej uderzają w struny, by przeistoczyć się w nowofalowy band, zainspirowany twórczością The Velvet Underground. Grana przez Amerykanów muzyka urzeka bogactwem pomysłów i oryginalnym podejściem.

Grzegorz Dusza
MATADOR/SONIC

Audio - grudzień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tym razem nietrudno wskazać najważniejszy test numeru - to porównanie pięciu wzmacniaczy zintegrowanych, w cenie 7000–9000 zł. Pokazują nie tylko swoją własną kondycję, ale też dobrze demonstrują zmiany wśród ogółu wzmacniaczy. Każdy ma na pokładzie DAC-a, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj