LED ZEPPELIN How The West Was Won

How The West Was Won
Wykonanie
Nagranie

Gitarzysta Led Zeppelin, Jimi Page, od paru lat odświeża wydawnictwa zespołu sprzed lat i tym razem na cel wybrał koncertowy materiał "How The West Was Won". Reedycja przypada na szczególny czas, bowiem we wrześniu minie 50 lat od pierwszego występu hardrockowego bandu, jeszcze pod szyldem The New Yardbirds.

Album "How The West Was Won" oryginalnie ukazał się w 2003 roku i zawierał zapis dwóch koncertów Led Zeppelin w USA z czerwca 1972 roku - z hali Forum w Los Angeles oraz Long Beach Arena. Grupa znajdowała się wówczas na absolutnym szczycie. Miała na koncie cztery bestsellerowe albumy, a w przygotowaniu piąty "Houses of the Holy". Materiał z tych płyt stanowił repertuar znakomitych koncertów.

Płyta śmiało może konkurować z najsłynniejszą koncertówką zespołu - "The Song Remains The Some". Led Zeppelin to był żywioł na scenie, wulkan energii, ale i precyzja. Robert Plant za każdym razem śpiewał inaczej, utwory często rozrastały się do wielu minut.

Na " How The West Was Won" znalazła się 25-minutowa wersja "Dazed And Confused", 21-minutowa improwizacja wokół "Whole Lotta Love" oraz blisko 20-minutowy "Moby Dick" z obowiązkowym solem Johna Bonhama. Uwagę zwraca akustyczny set z rewelacyjnie zagranym "Going to California". W nowym wydaniu poprawiono brzmienie bębnów i dynamikę nagrania, co szwankowało w poprzedniej edycji.

Grzegorz Dusza
WARNER

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista maj - czerwiec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu