How The West Was Won

LED ZEPPELIN
How The West Was Won

Rock

  • Wykonanie
  • Nagranie

Gitarzysta Led Zeppelin, Jimi Page, od paru lat odświeża wydawnictwa zespołu sprzed lat i tym razem na cel wybrał koncertowy materiał "How The West Was Won". Reedycja przypada na szczególny czas, bowiem we wrześniu minie 50 lat od pierwszego występu hardrockowego bandu, jeszcze pod szyldem The New Yardbirds.

Album "How The West Was Won" oryginalnie ukazał się w 2003 roku i zawierał zapis dwóch koncertów Led Zeppelin w USA z czerwca 1972 roku - z hali Forum w Los Angeles oraz Long Beach Arena. Grupa znajdowała się wówczas na absolutnym szczycie. Miała na koncie cztery bestsellerowe albumy, a w przygotowaniu piąty "Houses of the Holy". Materiał z tych płyt stanowił repertuar znakomitych koncertów.

Płyta śmiało może konkurować z najsłynniejszą koncertówką zespołu - "The Song Remains The Some". Led Zeppelin to był żywioł na scenie, wulkan energii, ale i precyzja. Robert Plant za każdym razem śpiewał inaczej, utwory często rozrastały się do wielu minut.

Na " How The West Was Won" znalazła się 25-minutowa wersja "Dazed And Confused", 21-minutowa improwizacja wokół "Whole Lotta Love" oraz blisko 20-minutowy "Moby Dick" z obowiązkowym solem Johna Bonhama. Uwagę zwraca akustyczny set z rewelacyjnie zagranym "Going to California". W nowym wydaniu poprawiono brzmienie bębnów i dynamikę nagrania, co szwankowało w poprzedniej edycji.

Grzegorz Dusza
WARNER

Audio - luty 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zgodnie z zapowiedzią - druga część cyklu testów zespołów głośnikowych, a w niej pięć kolumn wolnostojących w zakresie 3600-3900 zł (za parę), konstrukcje jeszcze względnie niedrogie, a brzmienia - czasami już niezwykłe. Dla miłośników analogu test najlepszego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj