LP1

LADY PANK
LP1

Rock

  • Wykonanie
  • Nagranie

"Lady Pank" zespołu Lady Pank okazał się jednym z najefektowniejszych debiutów w historii polskiego rocka. Wszystkie dziesięć utworów zawartych na płycie trafiło na Listę Przebojów Programu Trzeciego, nawet instrumentalny "Zakłócenie porządku". Precedens, który nie powtórzył się w przypadku żadnej innej polskiej płyty, wyczyn godny "Thrillera" Michaela Jacksona.

35. rocznica premiery tamtej płyty stała się pretekstem do ponownego nagrania przebojowego materiału z udziałem wokalistów z najwyższej półki. Tomasz Organek wykonał "Kryzysową narzeczoną", Krzysztof Zalewski "Fabrykę małp", Artur Rojek "Wciąż bardziej obcy", Piotr Rogucki "Vademecum skauta", a Maciej Maleńczuk "Tańcz głupia tańcz". W tym gronie znalazły się także wokalistki: Kasia Kowalska, która zaśpiewała "Zamki na piasku", a Katarzyna Nosowska "Minus 10 w Rio".

Janusz Panasewicz pozostawił dla siebie "Dudu", a Jan Borysewicz "Małą Lady Punk", której nie było na longplayu, tylko trafiła na singiel (podobnie jak "Tańcz głupia tańcz" i "Minus 10 w Rio"). Brzmienie albumu nie odbiega od oryginału, zachowano tempa, tonacje i aranżacje. Wyjątki to solówka Marcina Wyrostka na akordeonie w "Mniej niż zero" czy Patrycjusza Gruszeckiego na trąbce w "Minus 10 w Rio". Płycie "LP1" towarzyszyć będzie jesienna trasa koncertowa obejmująca kilkanaście miast w Polsce i za granicą.

Grzegorz Dusza
Agora

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj