Polski Top Wszech Czasów 2018

RÓŻNI WYKONAWCY
Polski Top Wszech Czasów 2018

Rock / pop

  • Wykonanie
  • Nagranie

Pierwsza emisja Polskiego Topu Wszech Czasów miała miejsce w 2008 roku. Cztery razy na pierwszym miejscu notowany był utwór Czesława Niemena "Dziwny jest ten świat".

Co roku w majowy weekend przed radioodbiornikami zasiadają słuchacze, by w wielogodzinnej audycji Programu Trzeciego przypomnieć sobie to, co najlepsze w polskiej muzyce rozrywkowej. Wyboru na tę edycję albumu dokonał Piotr Mec przy współpracy pozostałych prowadzących: także Piotrów - Barona i Stelmacha - oraz Marka Niedźwieckiego. W zestawie znalazło się 27 utworów z pierwszej setki ostatniej edycji tworzonego przez słuchaczy zestawienia, a także spoza niej.

Oprócz Niemena nie mogło zabraknąć piosenek Maanamu, Marka Grechuty, Obywatela G.C., T.Love, Perfectu, Voo Voo, Andrzeja Zauchy, Edyty Bartosiewicz, Breakoutu i Lady Pank. Jacek Kaczmarski wykonuje "Naszą klasę", Lombard - "Przeżyj to sam", Chłopcy z Placu Boju – "Kocham wolność", a Dżem - "Sen o Victorii". Za każdą z piosenek kryje się barwna historia i wspomnienia. Nie zabrakło niespodzianek w postaci "Łzy dla cieniów minionych" Kata, "Krakowa" Myslovitz z Markiem Grechutą oraz "Mementa z banalnym tryptykiem" SBB. "Polski Top Wszech Czasów 2018" to doskonały prezent na każdą okazję.

Grzegorz Dusza
Polskie Radio

Audio - marzec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Test pięciu podstawkowych "monitorów", chociaż układowo dość prostych (dwudrożnych), został wzbogacony o wyjątkowo rozwinięte opisy konstrukcji i komentarze wyników pomiarów, odnoszące się też do wielu ogólniejszych wątków. Do tego finał testu wspaniałych, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj