Czarna Madonna. Reedycja

ORGANEK
Czarna Madonna. Reedycja

Rock

  • Wykonanie
  • Nagranie

Wydany w 2016 roku album "Czarna Madonna" szturmem podbił nasz rockowy rynek pokrywając się platyną. Piosenki "Mississippi w ogniu" i "Wiosna" stały się najbardziej rozpoznawalnymi utworami w dorobku grupy kierowanej przez Tomasza Organka.

Autor zaśpiewał tytułową "Czarną Madonnę" we wzruszający sposób na pogrzebie Kory. Fani, którzy mają oryginalne wydanie, z pewnością nie poskąpią grosza na jego wznowienie. Zachętą jest tu drugi krążek z pięcioma premierowymi piosenkami. Znajdziemy tu wykonywany na koncertach hymn Piwnicy Pod Baranami "Ta nasza młodość" z mocarnie brzmiącą partią gitary. Gdy słucha się tego utworu, aż ciarki chodzą po plecach.

Organek sięga także po wiersze Edwarda Stachury - "Jestem niczyj" i "Wędrówką życie jest człowieka". W anglojęzycznym "Right On Time" zespół podąża torem wyznaczonym przez Jacka White’a i The Black Keys. Słychać tu fascynację starym rockiem przedstawionym w nowoczesnej oprawie. Wreszcie wielki przebój tego roku "Niemiłość" inspirowany zabójstwem Prezydenta Gdańska - Pawła Adamowicza. To piosenka wzywająca do tolerancji, miłości, czynienia dobra. "Czarna Madonna" to jeden z najpoważniejszych typów na polski album tej dekady.

Grzegorz Dusza
Mystic

Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj