Signs

TEDESCHI TRUCKS BAND
Signs

Rock

  • Wykonanie
  • Nagranie

Niezwykle imponuje w dzisiejszych czasach prowadzenie kilkunastoosobowego świetnie zgranego zespołu rockowego, a trwa to już prawie dekadę. Wydawało się, że epoka świetności takich legendarnych formacji jak Blood, Sweat and Tears czy Chicago minęła bezpowrotnie, jednak nie.

Nie dość, że wokalistka/gitarzystka Susan Tedeschi i gitarzysta Derek Trucks gromadzą w studio rozbudowany skład instrumentalny, to też intensywnie występują w takim składzie i to nie tylko w Stanach. Za debiutancki album zdobyli nagrodę Grammy, a niniejszy krążek jest czwartym projektem studyjnym.

Współautorami większości utworów na płycie "Signs" jest para liderów, której ciągle udaje się pisać nietuzinkowe piosenki o nośnych liniach melodycznych, nawiązujących do amerykańskiej tradycji tego gatunku. Próbkę pełnego wachlarza możliwości wokalnych (Tedeschi + chór), potęgi brzmienia sekcji dętej i maestrii gry na gitarach mamy w otwierającej piosence "Signs, High Times".

Jakby tego było mało, to w kolejnym "I'm Gonna Be There" dodano jeszcze sekcję smyczkową, jednakże unikając efektu przeładowania. Są też utwory, jak "Walk Through This Life", w których duety wokalne i gitarowe gromadzą emocje aż do dynamicznego finału. Ballada "Stregthen What Remais" jest po prostu piękna.

Cezary Gumiński
Fantasy / Universa

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj