Father of the Bride

VAMPIRE WEEKEND
Father of the Bride

Indie rock

  • Wykonanie
  • Nagranie

Po sześciu latach ukazała się wreszcie nowa płyta nowojorskiej grupy Vampire Weekend. To długie milczenie wynagradza nam podwójny krążek z 18 piosenkami. Nagrodzoną Grammy w kategorii Najlepszy Album Alternatywny ich poprzednią płytą "Modern Vampires of the City" muzycy postawili bardzo wysoko poprzeczkę.

Zespół kierowany przez Ezra Koeninga podołał jednak wyzwaniu i nagrał równie znakomite dzieło. To w dużej mierze jego autorskie piosenki (album powstał bez ważnego ogniwa grupy Rostama Batmanglija). Utwory są przepełnione optymizmem i zostały zagrane z ogromną witalnością.

Wciąż wyznacznikiem dla Vampire Weekend pozostaje twórczość The Talking Heads i Paula Simona. Niemal każda z piosenek na "Father of the Bride" to potencjalny przebój. Każda została opracowana z dużą starannością i dbałością o brzmieniowe niuanse. Indierockowcy sięgają tu po elementy muzyki afrykańskiej, karaibskiej, country oraz blues-rock końca lat 60.

Jest tu miejsce na pulsującą gitarę, bogatą warstwę rytmiczną, lekkie jak piórko refreny i smyczki. W kilku utworach Koeningowi towarzyszy Danielle z Haim oraz Steve Lacy z The Internet. Ezra Koening - świeżo upieczony ojciec i mąż Rashid Jones, córki słynnego Quincy'ego - celebruje tu radość życia, choć w tekstach nie zabrakło uszczypliwości pod adresem obecnego Prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Grzegorz Dusza
Sony Music

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj