Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

THE NATIONAL

I Am Easy To Find

I Am Easy To Find

Wykonanie

Nagranie

The National zaprezentowali najbardziej ambitny projekt w prawie 20-letniej karierze. "I Am Easy to Find" to 24-minutowy film Mike'a Millsa z Alicią Vikander w roli głównej oraz 68-minutowy album. Ten pierwszy nie jest filmem do tego drugiego; ten drugi nie jest ścieżką dźwiękową do tego pierwszego.

Zapoznanie się z nową muzyką amerykańskich indierockowców proponuję rozpocząć od dostępnego w sieci filmu. Został on skomponowany jak utwór muzyczny. Stanowi sekwencję migawek będących intymnym spojrzeniem na życie jednej osoby, od urodzenia do śmierci, którym towarzyszy muzyka The National.

Równie nietypowym przedsięwzięciem jest sam krążek "I Am Easy To Find". Matt Berninger jak zawsze czaruje tu swoim minorowym barytonem, ale nie jest on jedynym wokalistą. W nagraniach wzięły udział śpiewające panie: Lisa Hannigan - współpracowniczka Davida Bowiego - Gail Ann Dorsey, Kate Stables, Mina Tindle, Sharon van Etten oraz młodzi śpiewacy z Brooklyn Youth Choir.

The National wpuścili do piosenek sporo powietrza. Rockowa motoryka uległa osłabieniu, więcej jest za to smyczkowych brzmień. Muzycy balansują pomiędzy popem i alternatywą, mrokiem i melancholią, dotykają spraw istotnych dla każdego człowieka. W ramach promocji płyty amerykański zespół wystąpi 25 listopada na warszawskim Torwarze.

Grzegorz Dusza
4AD/Sonic

GATUNKI MUZYKI