THE NATIONAL I Am Easy To Find

I Am Easy To Find
Wykonanie
Nagranie

The National zaprezentowali najbardziej ambitny projekt w prawie 20-letniej karierze. "I Am Easy to Find" to 24-minutowy film Mike'a Millsa z Alicią Vikander w roli głównej oraz 68-minutowy album. Ten pierwszy nie jest filmem do tego drugiego; ten drugi nie jest ścieżką dźwiękową do tego pierwszego.

Zapoznanie się z nową muzyką amerykańskich indierockowców proponuję rozpocząć od dostępnego w sieci filmu. Został on skomponowany jak utwór muzyczny. Stanowi sekwencję migawek będących intymnym spojrzeniem na życie jednej osoby, od urodzenia do śmierci, którym towarzyszy muzyka The National.

Równie nietypowym przedsięwzięciem jest sam krążek "I Am Easy To Find". Matt Berninger jak zawsze czaruje tu swoim minorowym barytonem, ale nie jest on jedynym wokalistą. W nagraniach wzięły udział śpiewające panie: Lisa Hannigan - współpracowniczka Davida Bowiego - Gail Ann Dorsey, Kate Stables, Mina Tindle, Sharon van Etten oraz młodzi śpiewacy z Brooklyn Youth Choir.

The National wpuścili do piosenek sporo powietrza. Rockowa motoryka uległa osłabieniu, więcej jest za to smyczkowych brzmień. Muzycy balansują pomiędzy popem i alternatywą, mrokiem i melancholią, dotykają spraw istotnych dla każdego człowieka. W ramach promocji płyty amerykański zespół wystąpi 25 listopada na warszawskim Torwarze.

Grzegorz Dusza
4AD/Sonic

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation styczeń 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta styczeń 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio styczeń 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu