Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

CIGARETTES AFTER SEX

Cry

Cry

Wykonanie

Nagranie

Kto raz zakochał się w Cigarettes After Sex, ten koniecznie musi sięgnąć po ich drugi album "Cry". Jest coś niesamowitego w nagraniach tego amerykańskiego kwartetu, coś, co sprawia, że chce się ich słuchać na okrągło, szczególnie późnym wieczorem.

Senna muzyka, jakby puszczana w zwolnionym tempie, działa wtedy szczególnie relaksująco. Melancholia wychodzi tu z każdego zakamarka. "Żeński" wokal lidera Grega Gonzaleza idealnie współbrzmi z kojącą muzyką kwartetu. Gdyby w zespole śpiewała kobieta – nawet jeśli byłaby to Lana Del Rey – nie uzyskaliby tego efektu.

Amerykanie uderzają w nostalgiczną nutę, odwołują się do wrażliwości słuchacza. Przypominają się tu stare nagrania Cocteau Twins, Red House Painters i Mazzy Star. Dźwięki gitary rozpływają się w przestrzeni, a klawisze tworzą intymne tło dla zrelaksowanych partii wokalnych śpiewanych niemalże wprost do ucha.

Piosenki o różnych aspektach miłości są jak soundtrack do nigdy nie nakręconego filmu. Jak mówi autor tekstów, Greg Gonzales, łączą w sobie różne postacie i sceny, ale ostatecznie chodzi w nich o romans, piękno i seksualność.

Można zarzucić Cigarettes After Sex, że stworzyli ksero debiutanckiego krążka. Jeśli nawet, to z muzyką zespołu jest jak z miłością. Można zakochiwać się wiele razy i za każdym razem to uczucie przeżywać równie intensywnie.

Grzegorz Dusza
Partisan/PIAS

INNE PŁYTY AUTORA
Cigarettes After Sex
Rock
Cigarettes After Sex

Intryguje już sama nazwa, a ci, którzy kupią album, z pewnością się nim nie zawiodą. Magazyn Rolling Stone wymienił brooklińską grupę Cigarettes After Sex wśród 10 nowych zespołów, które koniecznie trzeba poznać.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień - październik 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio listopad 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu