TINDERSTICKS No Treasure But Hope

No Treasure But Hope
Wykonanie
Nagranie

Po albumach z muzyką filmową, solowych wydawnictwach lidera Stuarta Staplesa i płycie z ponownie nagranymi najlepszymi utworami z kariery Tindersticks, wreszcie do rąk fanów trafił album z premierowym materiałem.

Dziesięć piosenek zawartych na "No Treasure But Hope" uwodzi nas pięknymi melodiami, romantyczną aurą i smutkiem, który jest nieodłącznym elementem twórczości brytyjskiej grupy. Niepowtarzalny tembr głosu Stuarta Staplesa jest przesiąknięty melancholią i nostalgią, podkreślaną przez mocno stonowaną muzykę.

Kameralne brzmienie Tindersticks znakomicie urozmaicają podniosłe dźwięki fortepianu, wibrafonu, organów, gitary, smyczków i sekcji blachy. Piosenki zespołu to prawdziwe wyciskacze łez. Lekkie jak piórko melodie wydają się unosić w powietrzu, rozpościerają przed słuchaczem piękne impresjonistyczne krajobrazy.

W "For The Beauty" ton nadaje fortepian i głos Staplesa, który dzieli się intymnym wyznaniem. "The Amputees" uwodzi roztańczoną melodią i jazzową sekcją blachy.

"Trees Fall" otula delikatnymi dźwiękami i rozleniwiającym klimatem. "Pinky In The Daylight" to – jak mówi lider – prosta miłosna piosenka w trudnych czasach. W "See My Girls" grupa uzyskała filmowy klimat dzięki wykorzystaniu sekcji smyczków. "The Old Mans Gait" jest podszyty bluesową nutą.

Grzegorz Dusza
City Slang/Sonic

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu