JULIEN BAKER

Little Oblivions

Little Oblivions

Wykonanie

Nagranie

Trzecia płyta w dorobku amerykańskiej songwriterki powstała tuż przed wybuchem pandemii, ale swoją premierę miała dopiero na początku tego roku. W niczym nie wpłynęło to na odbiór muzyki, a może nawet jeszcze bardziej go wzmocniło.

Smutek i melancholia są tu na pierwszym planie. Wiwisekcja duszy artystki sięga wyjątkowo głęboko. Sama zmaga się z depresją, a odsłanianie przed słuchaczem swojej skomplikowanej osobowości traktuje jako rodzaj oczyszczenia.

Jej krystalicznie czysty głos brzmi nostalgicznie i ulotnie. Taka jest też podana w kameralnej i intymnej formie muzyka. Dominującym instrumentem jest tu gitara elektryczna, delikatnie wzmocniona przez fortepian oraz faktury basu, perkusji, syntezatorów i mandoliny.

Julien Baker sama wykonuje prawie wszystkie partie instrumentalne. W piosence "Favor" wokalny wkład mają także Phoebe Bridgers i Lucy Dacus, z którymi współpracuje w ramach projektu boygenius. Jeśli dodamy do tego grona jeszcze Sharon van Etten i Hayley Williams, to będziemy mieli pełny obraz bardzo prężnej młodej kobiecej sceny indie w Stanach Zjednoczonych.

Album "Little Oblivions" został zmiksowany przez Craiga Silveya, który realizował krążki The National, Florence & the Machine i Arcade Fire. Jeśli lubicie tych wykonawców, pokochacie także introwertyczne songi Julien Baker.

Grzegorz Dusza
Matador/Sonic

INNE PŁYTY AUTORA
Turn Out The Lights
Folk
Turn Out The Lights

Debiutancki album Julien Baker "Sprained Ankle" (2014) zbierał same dobre recenzje, w swoich podsumowaniach wyróżniły go The New York Times, Pitchfork, Rolling Stone i MOJO. Ostatnio mamy modę na nastoletnie wykonawczynie odsłaniające przed słuchaczem swoje skomplikowane osobowości.

GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu