BLUR

The Ballad of Darren

The Ballad of Darren

Wykonanie

Nagranie

Wyprzedane dwa koncerty na stadionie Wembley i triumfalna trasa koncertowa sprowokowały zespół do przygotowania nowych piosenek, które wypełniają ich najnowszy album "The Ballad of Darren".

Poprzedni krążek "The Magic Whip" ukazał się 8 lat temu , co nie znaczy, że muzycy próżnowali, skupiali się jednak na solowych projektach. Lider i najbardziej aktywny w zespole Damon Albarn wydał w tym czasie płytę pod własnym nazwiskiem i kolejne dzieło projektu Gorillaz.

Zdominował także najnowszy album grupy, ukazujący łagodniejszą stronę niegdysiejszej gwiazdy brit popu. Przeważającym nastrojem jest tu nostalgia za czymś co bezpowrotnie minęło. Muzycy przekroczyli pięćdziesiątkę i nie muszą nic już udowadniać, ani z nikim się ścigać.

Prezentują to, co najlepsze w britpopie i całym dorobku brytyjskiej muzyki. Wszechobecny jest tu duch Davida Bowiego, uwypuklony szczególnie w lirycznych balladach "Russian Strings" i "Goodbay Albert".

Kontrastuje z nimi glamowy, nieco niechlujnie zagrany "St. Charles Square" w stylu The Kinks. Nie mogło zabraknąć inspiracji Beatlesami w "Far Away Island" oraz w zakończeniu "The Heights".

Akustyczny, okraszony smyczkami "The Everglades" jest hołdem dla wielkiego Leonarda Cohena. Nośną melodię i bardziej nowoczesne brzmienie ma murowany przebój "Barbaric".

Grzegorz Dusza
Warner Music

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2023

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2023

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu