PIXIES

Pixies at the BBC, 1988–91

Pixies at the BBC, 1988–91

Wykonanie

Nagranie

Nie było bardziej wpływowego, niepowtarzalnego i płodnego zespołu indierockowego niż Pixies. W latach 1988–91 wydali cztery znakomite albumy: "Surfer Rosa", "Doolittle", "Bossanova" i "Trompe Le Monde", które pozostają wciąż nie do końca odkrytymi skarbami. Byli ulubieńcami krytyki i muzyków, ale nie poszedł za tym komercyjny sukces.

Wrócili po latach, choć obecne nagrania nie mają już tej magii. Można za to zobaczyć ich na koncertach. Nowej trasie towarzyszy wydanie albumu "Pixies at the BBC" na podwójnym CD i potrójnym LP.

W latach 1988–91 zespół odbył sześć sesji dla brytyjskiej stacji – pięć dla Johna Peela i jedną dla Marka Goodiera. Nagrania zachowują surową energię, jaką zespół potrafił wykrzesać na żywo.

Brzmienie jest hałaśliwe, dość agresywne i brudne, w stylu garażowego punka. Zaletą zespołu jest jednak to, że potrafią dodać do muzyki nieco słodyczy, humoru i melodyjności.

Mamy na "Pixies at the BBC, 1988–91" przegląd przez całą twórczość Pixies, w tym utwory najwcześniejsze, z minialbumu "Come on Pilgrim" (87) oraz przeboje, jak "Allison" i "Wave of Mutilation" (oba pojawiają się dwukrotnie), "Is She Weird" czy "Monkey Gone To Heaven". Pixies sięgali także po covery.

Podczas sesji dla BBC zagrali: "Wild Honey Pie" The Beatles, " (In Heaven) Lady in the Radiator Song" z filmu "Eraserhead" Davida Lyncha oraz "Hang On To Your Ego" The Beach Boys.

Grzegorz Dusza
4AD/Sonic

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu