KSU

Ustrzyki

Ustrzyki

Wykonanie

Nagranie

Obok reedycji kultowego debiutu KSU - "Pod prąd" również ich druga płyta "Ustrzyki" doczekała się wznowienia. Nagrania zostały poddane masteringowi przez współpracującego z zespołem Jarosława Kidawę.

Album był kontynuacją grania, jakie pojawiło się na ich pierwszym krążku. Odnosi się jednak wrażenie, że te najbardziej chwytliwe utwory trafiły na "Pod Prąd".

Zaczynają od "Hej! To znowu My" – surowego punkowego numeru opartego na prostym riffie, będącego dobrym zaproszeniem do płyty. Wykrzyczany manifest "Pokolenie ‘80" ukazuje nastroje młodych ludzi w końcu dekady: "jak dinozaury wyginiemy, chyba, że wszyscy wyjedziemy". Do ruszenia w pogo zachęca szybki numer "To jest to".

Mocnym punktem "Ustrzyków" są "Nocne kroki" – bliższe nowej fali, z intrygującym gitarowym motywem. "Ucieczka w XX wiek" to znów dynamiczne punkowe granie, złagodzone przez kolejny numer – "Moje oczy" w klimacie cold wave.

Rozgoryczenie szarą egzystencją wyraża "Obywatel". Największym przebojem z płyty były "Ustrzyki" – przekorny hymn dla rodzinnego miasta i Bieszczad, jakich w twórczości zespołu pojawi się jeszcze kilka: "lubię to miasto, bo tutaj szalejemy, lubię to miasto, bo tutaj umrzemy". Zespół KSU wychodząc od klasycznych brytyjskich punkowych wzorów wykrystalizował na albumie własny, z miejsca rozpoznawalny styl.

Grzegorz Dusza
Mystic

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu