Beats Of Freedom - zew wolności

RÓŻNI WYKONAWCY
Beats Of Freedom - zew wolności

Soundtracki

  • Wykonanie
  • Nagranie

Wczesną wiosną do kin trafił niecodzienny dokument, poświęcony wpływowi muzyki rockowej na postawy i świadomość polskiej młodzieży w czasach komunizmu. Dla pokolenia, które dziś ma nieograniczony dostęp do muzyki, rockowy boom z początku lat 80. może być trudny do zrozumienia.

Ten fenomen udało się przybliżyć twórcom filmu - Leszkowi Gnoińskiemu i Wojciechowi Słocie. Muzyka rockowa wymknęła się władzom spod kontroli, stanowiła wówczas prawdziwą oazę wolności, a festiwal w Jarocinie stał się miejscem skupiającym wszelkie subkultury. Ścieżka dźwiękowa przypomina najważniejsze zespoły tamtych czasów - zarówno te z pierwszych miejsc Trójkowej Listy Przebojów (Maanam, Perfect, Republika, TSA), jak i te niezbyt lubiane przez media, zepchnięte do drugiego obiegu (Brygada Kryzys, Izrael, Dezerter, Siekiera).

Grzegorz Dusza
POMATON EMI

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj