RÓŻNI WYKONAWCY Woody Allen & La Musique

Woody Allen & La Musique
Wykonanie
Nagranie

Amerykański reżyser Woody Allen już dwukrotnie odwiedził Polskę z zespołem jazzu tradycyjnego, w którym amatorsko gra na klarnecie. Szczególne zamiłowanie do muzyki słychać również w jego filmach, gdzie usłyszymy starannie dobrane tematy.

Dwupłytowa kompilacja zawiera aż 36 utworów z 21 filmów, w tym z najnowszego: "O północy w Paryżu", gdzie wykorzystał głos Josephine Baker i orkiestrę Sidneya Becheta. Natomiast "Poznasz przystojnego bruneta" w towarzystwie Benny’ego Goodmana. Stan Getz i Charlie Byrd grają w "Co nas kręci, co nas podnieca". Zmysłowa Giulia y los Tellarini towarzyszy Penelopie Cruz w "Vicky Cristina Barcelona". Poważny i minimalistyczny Philip Glass ilustrował "Sen Kasandry". Zatańczymy rumbę z Xavierem Cugatem w filmie "Scoop - gorący temat". Orkiestry Glenna Millera i Duke’a Ellingtona nadawały klimat lat 30. w "Klątwie skorpiona", a orkiestra Bunny’ego Berrigana oryginalnie wykonała "Karawanę" w "Słodkim draniu". To program tylko pierwszej płyty.

Na drugiej, wyłącznie z jazzowym repertuarem, usłyszymy m.in. Billie Holiday w "Celebrity", Django Reinhardta z rkiestrą Colemana Hawkinsa  "Przejrzeć Harry’ego". Pianista Errol Garner zagrał w kilku filmach: "Melinda i Melinda", "Jej wysokość Afrodyta" i "Tajemnica morderstwa na Manhattanie". Ciekawy zestaw starych jazzowych nagrań.

Marek Dusza
Milan/Warner

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu