Ostatnia rodzina

RÓŻNI WYKONAWCY
Ostatnia rodzina

Soundtracki

  • Wykonanie
  • Nagranie

"Ostatnia Rodzina" to rozgrywająca się na przestrzeni 28 lat warszawska saga słynnej rodziny Beksińskich. W legendarne postacie Zdzisława i Tomka wcielili się Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik. Film został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność i krytyków na festiwalu filmowym w Locarno, gdzie Andrzej Seweryn otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora.

Towarzyszy mu starannie wydany dwupłytowy soundtrack. Pierwszy dysk to utwory rockowe i popowe, których słuchał i którymi inspirował się Tomek Beksiński. Drugi - to kompozycje klasyczne Franza Liszta, Edwarda Griega, Claude Debussy`ego czy Gustava Mahlera, które towarzyszyły Zdzisławowi Beksińskiemu podczas malowania. Jak zaznaczono w notce, miał on jedną z największych kolekcji płyt z muzyką klasyczną w Polsce.

Mnie jednak szczególnie zaintrygowała pierwsza płyta. Choć piosenki Joy Division, Marillion, Sisters Of Mercy, Yazoo, Roxy Music, Ultravox czy Camel znam na pamięć, to wciąż z przyjemnością się ich słucha, mając szczególnie w pamięci audycje Tomka, który szczególnie kochał rock progresywny i gotyk. Był niepoprawnym romantykiem i taka muzyka zdominowała ten soundtrack.

Grzegorz Dusza
UNIVERSAL MUSIC POLSKA

Audio - grudzień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tym razem nietrudno wskazać najważniejszy test numeru - to porównanie pięciu wzmacniaczy zintegrowanych, w cenie 7000–9000 zł. Pokazują nie tylko swoją własną kondycję, ale też dobrze demonstrują zmiany wśród ogółu wzmacniaczy. Każdy ma na pokładzie DAC-a, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj