RÓŻNI WYKONAWCY Ostatnia rodzina

Ostatnia rodzina
Wykonanie
Nagranie

"Ostatnia Rodzina" to rozgrywająca się na przestrzeni 28 lat warszawska saga słynnej rodziny Beksińskich. W legendarne postacie Zdzisława i Tomka wcielili się Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik. Film został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność i krytyków na festiwalu filmowym w Locarno, gdzie Andrzej Seweryn otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora.

Towarzyszy mu starannie wydany dwupłytowy soundtrack. Pierwszy dysk to utwory rockowe i popowe, których słuchał i którymi inspirował się Tomek Beksiński. Drugi - to kompozycje klasyczne Franza Liszta, Edwarda Griega, Claude Debussy`ego czy Gustava Mahlera, które towarzyszyły Zdzisławowi Beksińskiemu podczas malowania. Jak zaznaczono w notce, miał on jedną z największych kolekcji płyt z muzyką klasyczną w Polsce.

Mnie jednak szczególnie zaintrygowała pierwsza płyta. Choć piosenki Joy Division, Marillion, Sisters Of Mercy, Yazoo, Roxy Music, Ultravox czy Camel znam na pamięć, to wciąż z przyjemnością się ich słucha, mając szczególnie w pamięci audycje Tomka, który szczególnie kochał rock progresywny i gotyk. Był niepoprawnym romantykiem i taka muzyka zdominowała ten soundtrack.

Grzegorz Dusza
UNIVERSAL MUSIC POLSKA

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu