Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Ostatnia rodzina

RÓŻNI WYKONAWCY
Ostatnia rodzina

Soundtracki

"Ostatnia Rodzina" to rozgrywająca się na przestrzeni 28 lat warszawska saga słynnej rodziny Beksińskich. W legendarne postacie Zdzisława i Tomka wcielili się Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik. Film został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność i krytyków na festiwalu filmowym w Locarno, gdzie Andrzej Seweryn otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora.

Towarzyszy mu starannie wydany dwupłytowy soundtrack. Pierwszy dysk to utwory rockowe i popowe, których słuchał i którymi inspirował się Tomek Beksiński. Drugi - to kompozycje klasyczne Franza Liszta, Edwarda Griega, Claude Debussy`ego czy Gustava Mahlera, które towarzyszyły Zdzisławowi Beksińskiemu podczas malowania. Jak zaznaczono w notce, miał on jedną z największych kolekcji płyt z muzyką klasyczną w Polsce.

Mnie jednak szczególnie zaintrygowała pierwsza płyta. Choć piosenki Joy Division, Marillion, Sisters Of Mercy, Yazoo, Roxy Music, Ultravox czy Camel znam na pamięć, to wciąż z przyjemnością się ich słucha, mając szczególnie w pamięci audycje Tomka, który szczególnie kochał rock progresywny i gotyk. Był niepoprawnym romantykiem i taka muzyka zdominowała ten soundtrack.

Grzegorz Dusza
UNIVERSAL MUSIC POLSKA

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje

 

 

Audio - marzec 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Obok armady głośnikowych liniowców (pięciu kolumn za ok. 80 000 zł), przepływają dwie szybkie eskadry, liczące po trzy jednostki, znacznie mniejszych, niedrogich (ok. 2000 zł), ale bardzo pożytecznych jednostek grających - amplitunerów stereo i gramofonów. Pierwsze ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio