Ostatnia rodzina

RÓŻNI WYKONAWCY
Ostatnia rodzina

Soundtracki

  • Wykonanie
  • Nagranie

"Ostatnia Rodzina" to rozgrywająca się na przestrzeni 28 lat warszawska saga słynnej rodziny Beksińskich. W legendarne postacie Zdzisława i Tomka wcielili się Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik. Film został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność i krytyków na festiwalu filmowym w Locarno, gdzie Andrzej Seweryn otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora.

Towarzyszy mu starannie wydany dwupłytowy soundtrack. Pierwszy dysk to utwory rockowe i popowe, których słuchał i którymi inspirował się Tomek Beksiński. Drugi - to kompozycje klasyczne Franza Liszta, Edwarda Griega, Claude Debussy`ego czy Gustava Mahlera, które towarzyszyły Zdzisławowi Beksińskiemu podczas malowania. Jak zaznaczono w notce, miał on jedną z największych kolekcji płyt z muzyką klasyczną w Polsce.

Mnie jednak szczególnie zaintrygowała pierwsza płyta. Choć piosenki Joy Division, Marillion, Sisters Of Mercy, Yazoo, Roxy Music, Ultravox czy Camel znam na pamięć, to wciąż z przyjemnością się ich słucha, mając szczególnie w pamięci audycje Tomka, który szczególnie kochał rock progresywny i gotyk. Był niepoprawnym romantykiem i taka muzyka zdominowała ten soundtrack.

Grzegorz Dusza
UNIVERSAL MUSIC POLSKA

Audio - wrzesień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zapraszamy na wielką galę EISA - w tym roku aż 35 nagród dla urządzeń audio - stereo i wielokanałowych, stacjonarnych i przenośnych, analogowych i cyfrowych. Kolumny, słuchawki, wzmacniacze, odtwarzacze, gramofony, daki, amplitunery, całe systemy... To najważniejszy ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio