DANIEL PEMBERTON

Spider-Man: Into The Spider-Verse

Spider-Man: Into The Spider-Verse

Wykonanie

Nagranie

Kariera brytyjskiego kompozytora Daniela Pembertona nabrała blasku od premiery fi lmu Ridleya Scotta "Adwokat" (2013). Następnie ilustrował tak popularne filmy, jak "Steve Jobs" i "All the Money in the World", a ostatnio "Ocean’s 8". Jednak muzyka do filmu animowanego Studia Marvel "Spider-Man Uniwersum" jest przełomem w muzyce filmowej.

Prawdę mówiąc, nawet gdybym był miłośnikiem komiksów, po wysłuchaniu tej muzyki obawiałbym się pójść do kina bez zażycia środków uspokajających. Historia chłopca, który posiadł zdolności pająka w wyniku ugryzienia przez genetycznie zmodyfikowanego pajęczaka, każdemu podniesie poziom adrenaliny, a muzyka wzmocni wrażenia. Dlatego wolę posłuchać soundtracku, w razie czego przyciszę wzmacniacz, a kiedy włosy staną mi dęba, przeskoczę na następny utwór, może będzie spokojniejszy.

I tutaj zaskoczenie, bo u Daniela Pembertona, jak i w filmie "Spider-Man: Into The Spider-Verse" akcja zaczyna się od wybuchu bomby atomowej, a potem napięcie rośnie. Oprócz orkiestry kameralnej, dwóch perkusistów, trzech speców od programowanych elektronicznych efektów, kompozytor zatrudnił mistrza skreczowania DJ Blakeya. Są tu chwytliwe tematy, nastrojowe pogwizdywanie, ale przerażenie czai się za każdą nutą. Dynamika nagrania porazi każdego posiadacza dobrego sprzętu. Straszne, lecz wciągające. Ostrzegałem!

Marek Dusza
Sony Classical

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu