Roma

RÓŻNI WYKONAWCY
Roma

Soundtracki

  • Wykonanie
  • Nagranie

Największym wygranym tegorocznej gali oscarowej okazał się film meksykańskiego reżysera Alfonso Cuarona "Roma". Czarno-biały obraz był nominowany do Oscara aż w dziesięciu kategoriach, z czego zwyciężył w tak prestiżowych, jak "Najlepszy Film Nieanglojęzyczny", "Reżyseria" i "Zdjęcia".

Film opowiadający historię służących indiańskiego pochodzenia, pracujących w rodzinie wziętego lekarza w meksykańskiej dzielnicy Roma, prezentuje barwny portret konfliktów społecznych i rodzinnych na tle politycznego chaosu. Obok genialnych zdjęć i wspaniałej reżyserii, docenionych przez Akademię Filmową, wyróżniającym się elementem filmu jest muzyka.

Gdyby nie piosenki, które towarzyszą historii opowiedzianej na ekranie, obraz nie byłby pełny. Soundtrack kompletujący wybrane przez reżysera utwory przenosi nas do Meksyku lat 70. Wypełniają go popularne wówczas nagrania latynoskich wykonawców, utwory silnie zakorzenione w meksykańskiej kulturze, ale i światowe przeboje, jak "Yellow River", "Those Were The Days" ("To były piękne dni") czy "La Casa del sol Naciente" ("Dom wschodzącego słońca").

Warto sięgnąć także po płytę z piosenkami inspirowanymi dziełem Cuarona, na której swoje nagrania umieścili m.in. Patti Smith, Beck, Ibeyi, T Bone Burnett i Laura Marling.

Grzegorz Dusza
Sony

Audio - czerwiec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Gramofony za 2400 zł to już nie plastikowa tandeta z supermarketów, która pozwala dzisiaj dotrzeć "analogowi" pod strzechy. Dobry dźwięk zawsze trochę kosztuje, czy to ze źródła cyfrowego, czy analogowego, czy z kolumn, czy ze słuchawek. Trzy znane marki - Denon, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj